Instrumenty Klinkhamer dostępne w ofercie Ada Music

Instrumenty Klinkhamer dostępne w ofercie Ada Music

2 kwietnia 2013, 12:59
Producent: Klinkhamer

[img:1]

Klawesyny i klawikordy znakomitej holenderskiej marki Klinkhamer są już dostępne w ofercie sklepu Ada Music.

Firmę Klinkhamer założył w roku 1972 Joop Klinkhamer - wykładowca Konserwatorium w Amsterdamie, który zakochał się w brzmieniu klawesynu i grze Gustava Leonhardta.

To zmieniło jego plany zawodowe i w 1972 Joop został pierwszym, europejskim przedstawicielem firmy Zuckermann Harpsichords. Praktyka ta, jak również praca Franka Hubbarda (trzy wieki produkcji klawikordów) sprawiły, że Joop zbudował swój pierwszy instrument już w 1978 roku.

 

[img:2]

Przez ponad 35 lat, Joop opracował kompleksową wiedzę na temat budowy historycznych klawesynów, poprzez liczne badania i pomiary historycznych instrumentów klawiszowych z całego świata.

Joop kocha grę i improwizację zarówno na klawesynie, jak i fortepianie, przyznając swoje zamiłowanie do 17-wiecznych francuskich "Preludia non mesures". Nie stroni też od Mendelssohna. W 2005 przeszedł na emeryturę, ale wciąż aktywnie uczestniczy w projektowaniu instrumentów i nadzoruje pracę firmy.

Obecnie kierownikiem firmy jest Anton Amir - dyplomowany specjalista od wykorzystania mechaniki i efektów specjalnych na scenach XVII i XVIII-wiecznych teatrów Europy. Studiował w Konserwatorium w Utrechcie, miłośnik klawesynu i jego repertuaru. W 1982 rozpoczął szkolenie w warsztacie Joop'a Klinkhamer.

Anton, jako amator klawesynista, wygrał amatorski konkurs Haarlem w roku 1988. Jest ekspertem od klawiatur, specjalizuje się ponadto w regulacji głosu i strojeniu.

[img:3]
[img:4]

Christiaan Kraan pracuje w firmie ponad 35 lat. Posiada gruntowną i kompleksową wiedzę techniczną. Zanim zaczął przygodę z budową instrumentów muzycznych pracował jako rysownik dla kilku architektów. To on tworzy wszystkie rysunki dla projektów.

Specjalizuje się w rekonstrukcji. Posiada szeroką wiedzę na temat historycznego polerowania, intarsji czy złoceń.

Klientami firmy są uniwersytety, konserwatoria, teatry i osoby prywatne z całego świata.

 

 

 

W ofercie Klinkhamera znajdziemy:


Klawesyny
(Kliknij wybrane zdjęcie, aby przejść do oferty)
[img:5]
Francuskie
[img:6]
Niemieckie
[img:7]
Flamandzkie
 
[img:8]
Włoskie/Iberyjskie
 
Klawikordy
(Kliknij zdjęcie, aby przejść do oferty)
[img:9]
Klawesyny

Gdzie kupić?

Klinkhamer

Dystrybucja w Polsce:

ADA MUSIC

adres:
ul. Kopernika 25a 43-502 Czechowice-Dziedzice

Sklepy muzyczne > Klinkhamer rozwiń listę sklepów

Krzysztof Cugowski prezentuje nowy utwór!
Więcej wiadomości