SNAMM'13: Martin LX1E Ed Sheeran Signature Edition

SNAMM'13: Martin LX1E Ed Sheeran Signature Edition

12 lipca 2013, 16:00
Producent: Martin Guitars

[img:1]

Podczas Summer NAMM2013 Martin przedstawił sygnowany model gitary serii Little Martin, stworzony we współpracy z artystą nagrodzonym w Brit Award i nominowanym do Grammy. Oto Martin LX1E Ed Sheeran Signature Edition.

Gitara dostępna będzie na przełomie listopada i grudnia w cenie ok. 499 funtów, z czego część dochodu przekazana będzie na cele charytatywne. Zainteresowanie gitarą może okazać się spore, gdyż po ogłoszeniu przez firmę modelu, fani Eda na jakiś czas zablokowali stronę Martina. Oto oficjalny komunikat producenta:

CF Martin & Co uzbraja się w oczekiwaniu na ekscytujący letni sezon muzyczny za pomocą nowego dodatku do edycji Artist Signature z oferty Custom Shopu – modelu LX1E Ed Sheeran Signature Edition!. Zaprojektowany we współpracy z nominowanym do Grammy, multi-platynowym muzykiem i ambasadorem marki, LX1E Ed Sheeran Signatue Edition posiada charakterystyczne dla Eda zdobienia na główce, w tym żarówiasto pomarańczowy znak „+” oraz napis „Est. 1991”, odnoszący się do nazwy platynowego krążka oraz roku narodzin Sheerana.

 

[img:2]

 

Wszystkie tantiemy ze sprzedaży mojej sygnatury przekazane zostaną na rzecz East Anglia Children’s Hospicies

Ed Sheeran

Dodatkowo, na płycie rezonansowej z sapeli znajduje się wypalany laserowo znaczek “+”, odnoszący się do nazwy debiutanckiego krążka artysty, który pokrył się platyną. Wspomniane przekazanie dochodu na hospicjum dla dzieci związane jest z przywiązaniem Sheerana do tej organizacji, którą artysta od dawna aktywnie wspiera. Nie tylko on – błękitna krew w postaci księżnej Cambridge jest jej patronem. East Anglia Children’s Hospicies (E.A.C.H.) wspiera rodziny i opiekuje się młodymi ludźmi dotkniętymi chorobami zagrażającymi ich życiu, działając na terenie kilku hrabstw Zjednoczonego Królestwa, w tym w Suffolk, gdzie wychowywał się Sheeran.

Wielką przyjemnością była dla mnie współpraca z Martin Guitar. Byłem ich fanem od kiedy zająłem się graniem i pisaniem piosenek. To duże wyróżnienie dla mnie posiadać model sygnowany noszący moje osobiste znaki. […] Nie mogę się doczekać, gdy wyjdę i zagram na nim dla moich fanów – mam nadzieję, że docenią mojego nowego Martina w takim samym stopniu, co ja!

Ed Sheeran

Jesteśmy dumni, że do rodziny Martin Guitar wstępuje tak autentyczny i płodny artysta jak Ed Sheeran. Jednym z naszych celów marketingowych, tu w firmie Martin, jest przybliżenie naszej dynamicznej kultury, historii i marki nabywcom na całym świecie, a Ed jest idealnym ambasadorem do tego celu. Nie możemy się doczekać zaprezentowania tej sygnatury fanom Eda i naszym - tego lata na całym świecie.

Amani Duncan, wicedyrektor marketing firmy Martin

Zachwyca nas fakt, że E.A.C.H. otrzyma każdy funt pochodzący z należnego artyście dochodu ze sprzedaży jego specjalnej gitary i chcielibyśmy podziękować Edowi, CF Martion & Co oraz absolutnie każdemu, kto był zaangażowany w ten Projekt. Gitara ta nie tylko pozwoli na zebranie tak potrzebnych nam funduszy, ale również wspomoże ukazanie wizerunku E.A.C.H. oraz naszej żywej opieki i wsparcia, którą zapewniamy ciężko chorym dzieciom i ich rodzinom.

Graham Butland, dyrektor E.A.C.H.

[img:3]

[img:4]

 

LX1E to wybór, którego Ed Sheeran dokonał już w czasie, gdy był nastolatkiem. W ciągu zaledwie dwóch lat jego kariera poszybowała w błyskawicznym tempie, od gwiazdy w rodzimej Wielkiej Brytanii, gdzie w roku 2012 nominowano go do wielu nagród (wygrał dwie nominacje w Brit Award), po gwiazdę międzynarodową z ogromną rzeszą fanów i uznaniem krytyków w USA. Sheeran i jego ulubieniec, Martin LX1E, odwiedzili wiele prestiżowych scen na całym świecie, od londyńskich Igrzysk Olimpijskich w 2012 po rozdanie nagród Grammy w 2013 i to we współpracy z samym Eltonem Johnem.

Oprócz prezentacji podczas letniego NAMM 11 lipca, Ed Sheeran pokaże swoją sygnaturę grając na żywo podczas Today Show Summer Concert następnego dnia. Fani będą mogli zobaczyć Sheerana i jego Martina na trasie koncertowej pod koniec 2013 roku, na którą wybiera się z Taylor Swift.

 

Gitary Akustyczne Elektroakustyczne

Gdzie kupić?

Martin Guitars Martin Guitars www.martinguitar.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Martin Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Soundragon Super Dragon Jimmy Page - Zabrzmij jak guru LZ!
Więcej wiadomości