Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów

Zoom MultiStomp MS-60B+ - łakomy kąsek dla basistów

23 kwietnia 2024, 10:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Zoom
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Basiści też zasługują na multiefekty. W końcu to również gitarzyści, prawda? Japońska firma Zoom jest jednym z producentów procesorów gitarowych i właśnie wprowadza do sprzedaży nowy model podłogowy z rodziny MultiStomp, dedykowany właśnie do gitary basowej, MS-60B+. Plusik w nazwie oznacza, że mamy do czynienia z rozwojową wersją wcześniejszego modelu, MS-60B.

 

 

Kostka ma formę znaną już z poprzednich MultiStompów. Centralny przycisk służy do aktywacji/dezaktywacji procesora, zaś cztery okalające go przełączniki Cross Key pozwalają zmieniać i przełączać efekty. W pamięci urządzenia zapisanych zostało ponad 90 gotowych presetów. Są to presety zarówno emulujące brzmienie wzmacniaczy wraz z kolumnami oraz przedwzmacniaczy (po 11 modeli), jak i kilkadziesiąt różnego typu efektów – do obróbki dynamicznej, modulacyjnych, filtracyjnych, pitch shift, drive’ów itd. Na dodatek na pokładzie pracuje elektronika pozwalająca uzyskać brzmienia syntetyzowane na bazie dźwięku gitary.

 

[img:1]

 

Istotne jest przy tym to, że jednocześnie można korzystać z sześciu efektów. Oczywiście efekty te można przemieszczać w ramach całego łańcucha, a także edytować ich ustawienia i parametry, po czym zapisywać je, nadpisując istniejące bądź zapamiętując jako nowe presety.

 

[img:2]

 

Służą temu wspomniane przyciski oraz znajdujące się powyżej nich pokrętła enkoderów, które jednocześnie pełnią rolę przycisków funkcyjnych. Wszelkich edycji i zmian dokonuje się z wykorzystaniem ciekłokrystalicznego wyświetlacza z podświetleniem zmieniającym kolor. Sygnał wyjściowy można wyprowadzić dwoma wyjściami, jako sygnał stereo bądź dwa sygnały niezależne – jeden przetworzony, a drugi „suchy”. 

Na pokładzie MS-60B+ nie mogło też zabraknąć tunera, który pracuje trybie chromatycznym i pozwala nastroić instrument w praktycznie każdym standardowo stosowanym typie strojenia.

 

[img:3]

 

Przetworniki analogowo-cyfrowe i na odwrót pracują z 24-bitową rozdzielczością i 128-krotnym nadpróbkowaniem, dzięki czemu uzyskujemy brzmienie o bardzo wysokiej jakości.

Procesor może czerpać prąd z dedykowanego zasilacza lub z portu USB. W przypadku braku możliwości skorzystania z tych opcji do zasilenia MS-60B+ wystarczą dwie baterie AA – alkaliczne, litowe – bądź akumulatorki.

 

[img:4]

do gitary basowej Kostki podłogowe do gitary basowej Multiefekty gitarowe Efekty Basowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin

Gitara

Ekskluzywny ES-335 od Gibsona i Slasha
Więcej wiadomości