5 powodów, dla których basiści wybierają efekty EBS.

5 powodów, dla których basiści wybierają efekty EBS.

18 grudnia 2014, 08:44
Producent: EBS

[img:1]

W ofercie produktów basowych firmy EBS znajduje się 15 odrębnych modeli, wliczając w to najpopularniejsze kostki jak MultiComp czy OctaBass, jak i sygnaturowe modele legendarnych basistów jak Stanley Clarke czy Billy Sheehan. Od wielu lat goszczą one na scenach i w studiach nagraniowych na całym świecie. Oto pięć rzeczy, które basiści powinni wiedzieć na temat kostek EBS.

Po pierwsze...

Firma EBS dumnie głosi, że tworzy efekty w oparciu przede wszystkim o potrzeby basistów. Wyzwań z tym związanych nie należy ignorować – nie wystarczy prosta modyfikacja efektu gitarowego. Kostki EBS konstruowane są od podstaw, z myślą o zachowaniu i polepszeniu różnorodności dźwięków generowanych przez gitarę basową.

[img:2]
EBS VALVEDRIVE DI

Po drugie...

Efekty te spisują się równie dobrze na scenie, jak i w studiu. Komponenty elektromechaniczne w każdej z jednostek to te same, jakościowe części obecne w czołowych wzmacniaczach basowych firmy – a wszystko po to, aby zagwarantować jakościowe, pozbawione hałasu i zniekształceń brzmienie. Pasmo ich pracy to pełne 20 Hz – 20.000 Hz, można więc wykorzystać je z innymi instrumentami, nie tylko gitarami basowymi.

Po trzecie...

Połączenie wysokiej klasy elementów i solidnej, ochronnej obudowy czyni efekty EBS idealnymi dla wymogów trasy. To prawdziwe narzędzia dla ciężko pracujących profesjonalistów.

[img:3]
EBS FUZZMO

Po czwarte...

OctaBass, pierwszy efekt basowy EBS, ukazał się w 1992. Jego twórcy posiadają więc ponad dwie dekady cennego doświadczenia w wytwarzaniu tego typu urządzeń. Każdy produkt firmy to dzieło eksperta.

Po piąte...

Rodzina kostek EBS liczy obecnie 15 modeli, począwszy od szeregu filtrów i skończywszy na różnicowanych przesterach. Jakie nie byłyby twoje potrzeby, jest spora szansa, że zostaną one spełnione przez którąś z tych kostek. Poza tym, idealnie współgrają one ze sobą, a firma wciąż się rozwija!

[img:4]
EBS BILLY SHEEHAN SIGNATURE DRIVE

Efekty Multiefekty gitarowe Kostki podłogowe Pozostałe efekty Kaczki i whammy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MUSIC DEALER S.J.

adres:
ul. Gospodarcza 7 20-213 Lublin

Sklepy muzyczne > EBS rozwiń listę sklepów

Gitara

Old schoolowy LP JR oraz lidera Blackberry Smoke
Więcej wiadomości