PLASA 2015: Nowości Robe na targach w Londynie - Relacja

PLASA 2015: Nowości Robe na targach w Londynie - Relacja

16 października 2015, 11:00
Producent: Robe

https://www.infomusic.pl/img/autorzy/MC4xODEzMDYwMCAxMzkxMDc5ODYw.jpgJeżeli jest jedna rzecz, na jaką stuprocentowo można było liczyć na tegorocznych PLASA, to jest to fakt, że firma Robe przygotuje na nie coś naprawdę specjalnego. Czeski producent wysokiej klasy, zaawansowanych technologicznie ruchomych głowic i cyfrowych produktów oświetleniowych na zróżnicowane rynki to główny, platynowy sponsor londyńskich targów.

Rok temu zauroczyli oni uczestników imponującą Robe Arena, daleko wykraczającą poza ramy zwykłego stoiska. Również tym razem posunęli się o krok dalej, tworząc imponującą, odizolowaną od reszty targów przestrzeń zainspirowaną Pałacem Narodowym w stolicy Meksyku, prezentującą ich najnowsze produkty, wśród których dominują jednostki LED'owe: nowy profil DL7S, lekka i funkcjonalna ruchoma głowa VIVA czy wszechstronny, nowatorski Square.

 

[img:1]

[img:2]

 

Robin DL7S Profile

Robin DL7S Profile to następca bardzo popularnych jednostek DL4S i pierwszy w rodzinie DL model wyposażony w nowy, 7-kolorowy system diod LED o mocy 800W. Jego główne atuty to przede wszystkim płynne i równomierne mieszanie kolorów oraz współczynnik oddawania barw (CRI) sięgający 92. Oprawa ta wyposażona jest w układ optyczny zapewniający zoom 8°- 45° i oferujący mieszanie kolorów w systemie CMY lub w trybie siedmiu kolorów (w rozdzielczości 8/16 bit) ze zmiennym filtrem CTO.

W układzie tym znajdują się również cztery, niezależnie kontrolowane przysłony o bardzo szybkich ruchach, pozwalające na uzyskanie różnego rodzaju projekcji i efektów, w tym z wykorzystaniem uprzednio zaprogramowanych sekwencji ruchów przysłon; cały ich układ umożliwia rotację w zakresie +/-45°.

 

[img:3]

 

Pozostając przy kwestii efektów, DL7S posiada obracalną tarczę gobo z sześcioma pozycjami gobo w systemie slot&lock i statyczną tarczę z 8 statycznymi gobo, z których obie mogą działać razem z aluminiową tarczą animacyjną o zmiennej prędkości i dowolnej rotacji w obu kierunkach. Dodatkowe wyposażenie efektowe to między innymi zmienny filtr frost, obracalny pryzmat i super szybki iris.

Opcje kontroli to protokoły DMX-512, RDM, ArtNet, MA Net, MA Net2, sACN oraz (opcjonalnie) bezprzewodowy DMX poprzez protokół CRMX od Lumen Radio; zdalna kontrola zaś odbywa się za sprawą Robe Navigation System 2. Oprawa DL7S, której engine LED'owy oferuje żywotność 20.000 godzin, to jednostka z najwyższej półki Robe: mało które ruchome głowy bazujące na diodach LED zapewniają tak dopracowanie mieszanie pełnego spektrum kolorów i tak wysoki współczynnik CRI. Cechy te czynią nową oprawę DL7S idealną nie tylko do pracy na scenie, ale też w bardziej wymagających środowiskach teatru czy telewizji.

 

[img:4]

 

Square

Podczas gdy DL7S to udoskonalona wersja znanej już formy, nowy Square to urządzenie nieco bardziej nowatorskie. Urządzenie to wykorzystuje panel LED w kwadratowej matrycy o nieograniczonych ruchach pan i tilt i zdolne jest do spełniania roli zarówno LED'owego oświetlenia wash, jak i projekcji video, animacji czy efektów.

Na matrycę składa się 25 niezależnie kontrolowanych diod RGBW o wysokiej mocy (28W) oraz żywotności (do 60.000 godzin), w konfiguracji 5 x 5. Co więcej, każdy poziomy szereg pięciu diod posiada niezależnie kontrolowany zoom (w zakresie 4° - 60°): ich niezależna praca pozwoli na uzyskanie zróżnicowanych, pięknych wiązek łączących np. delikatne krawędzie wash z wyostrzonym centrum wiązki beam.

 

[img:6]

[img:7]

 

Jednostka wyposażona jest ponadto w dziewięć engine’ów Beam Effect Engines, odpowiadających za generowanie efektów beam i animacji. Miksowanie kolorów odbywa się w systemie RGBW/CMY; Square posiada też zmienny filtr CTO, a także wirtualną tarczę kolorów, emulację efektu lampy wolframowej, efekt rainbow, stroboskopu (maks. 20 Hz) oraz wysokiej rozdzielczości dimmer.

Do kontroli posłużą protokoły DMX-512, RDM, Art-Net, MA Net, MA Net2, sACN, Kling-Net, jak również opcja bezprzewodowego DMX poprzez technologię CRMX. Bogactwo możliwości Square’a sprawia, że przyda się on w wielu różnych aplikacjach, w których pozwoli uzyskać zarówno subtelne oświetlenie scenograficzne, jak i dynamiczne i ekscytujące projekcje.

 

[img:5]

 

Viva

Ostatnia na naszej liście jest Viva - niewielka i gustowna ruchoma głowica oświetleniowa, która łączy w sobie wysoką wydajność, liczne efekty oraz niski pobór mocy i niską wagę (15.5 kg). To niewielkie urządzenie wyposażone jest w - emitujące białe światło - źródło LED o mocy 270W, którego żywotność szacowana jest na 20.000 godzin. Oferuje ono wyraźne i żywe barwy, uzyskane z dwóch tarcz kolorów, z których pierwsza posiada 6 stałych kolorów dichroicznych, druga natomiast - 7 wymiennych, w oparciu o system slot&lock.

Układ optyczny to między innymi zmotoryzowany zoom w przedziale 8° - 40°, zmotoryzowany fokus czy bardzo szybki, bezkrokowy iris oraz zbiór efektów: statyczna tarcza gobo z 9 efektami, obracalna tarcza siedmiu wymiennych gobo (znowu z systemem łatwej wymiany slot&lock), a także obracalny pryzmat i elektroniczna przysłona. VIVA zdolna jest do bardzo szybkich ruchów pan/tilt w zakresie 540°/270°, natomiast stabilność jej pracy zapewnia system EMS (Electronic Motion Stabiliser), obecny również w droższych jednostkach, jak choćby wymieniony wyżej DL7S.

 

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

 

więcej: www.robe.cz
Ruchome głowy Oświetlenie led

Oświetlenie

Adam Hall zaprasza na prezentację LD Systems i Cameo
Więcej wiadomości