Fractal Lights rozwija ofertę - Nowe ruchome głowy LED Elite

Fractal Lights rozwija ofertę - Nowe ruchome głowy LED Elite

16 kwietnia 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Fractal
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Fractal Lights to firma dość młoda na rynku oświetlenia, bo jej założenie datowane jest na 2015 rok, ale cieszy się w Europie rosnącą popularnością. W Polsce dostępna jest u dystrybutora Lauda Central Europe, a powodem dla dzisiejszego newsa jest ciekawa nowość w jej ofercie. W tekście tym przybliżę Wam dwa modele – a właściwie jeden, ale dostępny w dwóch wersjach - ruchomych głowic ledowych typu beam/spot - Elite oraz Elite+.

Fractal seria Elite w skrócie:

  • Ruchoma głowa, źródło światła LED o mocy 550 [Elite+] oraz 400 watów w przypadku Elite
  • Tarcza kolorów CTO, pryzmaty i wymienne gobo, dimmer i stroboskop
  • Tryb beam: na dystansie 5 metrów plama świetlna o średnicy 34 cm, przy 25 metrach 140 cm
  • DMX z obsługą RDM
  • Zakres ruchu głowic: 540 stopni w poziomie i 270 w pionie
  • Specyfikacja techniczna | video | gdzie kupić 

 

[img:2]

 

Zasadniczo różnią się one wyłącznie mocą źródła światła. W mocniejszej wersji jest to czip CMY o mocy 550, a w słabszej 400 watów. Pozostałe parametry – oprócz, co zrozumiałe, natężenia generowanego światła, o czym niżej - i właściwości konstrukcyjne są takie same. Pracując w trybie beam lampy wytwarzają wiązkę dającą na dystansie 5 metrów plamę świetlną o średnicy 34 centymetrów, a która w odległości 25 metrów ma już 140 cm. Użycie trybu spot sprawia zaś, że plama ta rośnie, odpowiednio, od 47 do 220 cm.

 

 

Oba modele wyposażone są w rozwiązania efektowe do modyfikowania wiązki – tarcze gobo, stałą i obrotową, z możliwością wymiany wzorów gobo, pryzmaty i tarczę kolorów CTO. Oprócz tego oferują funkcję dimmera 0-100 procent, jak i stroboskopu o częstotliwości 0-30 Hz. Zakres ruchu głowic to wartości standardowe, czyli 540 stopni w poziomie i 270 w pionie. Wszystkimi funkcjami Elite steruje się przy wykorzystaniu DMX z obsługą RDM.

 

[img:5]

 

Oczywiście z różnicą mocy źródła ledowego wiąże się różnica mocy świetlnej. Producent podaje ją dla odległości – podobnie jak w przypadku średnicy plamy światła – od 5 do 25 metrów. I tak dla modelu Elite, czyli z czipem 400-watowym, wskaźnik natężenia światła wynosi, odpowiednio, od 127.000 do 7.900 luksów. W przypadku Elite „z plusem” są to wartości 168.000 – 9.800 lx.

 

[img:3]

 

Na koniec warto wspomnieć o trzech nowych liniach produktów noszących logo Fractal Lights. Seria INSPIRIT – jest to oferta skierowana do użytkowników, którzy poszukują półprofesjonalnych urządzeń, w niewygórowanej cenie. Seria RADIANZ z kolei to rodzina opraw do zastosowań profesjonalnych, choć i w tym przypadku nabywca nie będzie miał powodów do narzekania na ceny. I wreszcie rodzina LUMINIZE – są to oprawy w pełni profesjonalne, zapewniające maksymalną efektywność w najbardziej nawet wymagających warunkach scenicznych.

Oferta Fractala z pewnością warta jest zainteresowania, choćby tylko z tego powodu, że ceny przedstawiają się bardzo atrakcyjnie. Zachęcamy do kontaktu z dystrybutorem i umówienia się na pokaz możliwości nowego oświetlenia lub wypożyczenia na "sztukę". 

 

[img:4]

 

Specyfikacja techniczna: Fractal Elite

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

beam spot Ruchome głowy

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fractal rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo na gali rozdania nagród M.A.M.A.
Więcej wiadomości