NAMM'18: Nu Tube Screamer - Rewolucyjne dziecko Ibaneza i Korga

NAMM'18: Nu Tube Screamer - Rewolucyjne dziecko Ibaneza i Korga

17 stycznia 2018, 10:00
Producent: Ibanez

Zielone pudełko z napisem Ibanez Tube Screamer jest prawdopodobnie najczęściej używanym efektem gitarowym w historii. Efekt doczekał się wielu odsłon, aczkolwiek ta najnowsza, zwana Nu Tube Screamer, może zrewolucjonizować segment efektów typu overdrive.

Czym jest Tube Screamer? Jak wskazuje nazwa kultowego drive'a, jest to efekt, mający zapewnić brzmienie rozkręconego, przełamującego się wzmacniacza lampowego. Czym jest Nutube? Jest to opatentowany przez firmę Korg proces, pozwalający uzyskać miniaturową lampę, zapewniającą wszelkie artykulacyjne i brzmieniowe profity większych braci, przy mniejszym poborze mocy i czasie pracy wydłużonym do ok 30 000 (!) godzin. W tym przypadku 2 +2 zdecydowanie daje wynik 4. Otrzymujemy overdrive o niespotykanej wręcz wrażliwości na artykulację, ogromnym zakresie dynamicznym i lampowej kompresji.

[img:1]

[img:2]

Oprócz technologii Nutube, efekt doczekał się kilku usprawnień w porównaniu do oryginału. Potencjometr "mix" pozwala na odpowiedni dobór proporcji czystego sygnału z przesterowanym. Ten ciekawy patent (przy całkowitej eliminacji przesterowanego sygnału) pozwala na wykorzystanie Nu Tube Screamera jako clean boost. Urządzenie może pracować przy 9V jak i 18V. Wyższe napięcie pozwala uzyskać więcej przesteru oraz headroomu.

[img:3]

 

Efekty Kostki podłogowe do gitary elektrycznej

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Meinl Distribution

adres:
Przemysłowa 20 21-100 Lubartów

Sklepy muzyczne > Ibanez rozwiń listę sklepów

Gitara

Gibson i Adam Jones pracują nad sygnowaną Flying V
Więcej wiadomości