Miniaturowy mikrofon instrumentalny z klipsem od Neumanna

Miniaturowy mikrofon instrumentalny z klipsem od Neumanna

7 stycznia 2022, 10:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Neumann.Berlin zaprezentował swoją pierwszą gamę miniaturowych mikrofonów, zaprojektowaną specjalnie do nagłaśniania/nagrywania instrumentów z bliskiej odległości. Mikrofon składa się z kapsuły elektretowej KK 14 z dziewięcioma opcjami mocowania typu "klips", zaprojektowanymi w celu optymalnego pozycjonowania, przy jednoczesnej ochronie instrumentów przed zarysowaniem czy uszkodzeniem.

Miniaturowy mikrofonowy z klipsem będzie dostępny wiosną 2022 roku i może być zamawiany w przedsprzedaży przez dealerów i głównych klientów.

 

Od dłuższego czasu byliśmy niezadowoleni z brzmienia jakie oferują rozwiązania elektretowe. Zarówno realizatorzy, jak i artyści chcą wyższej precyzji dla niskich i średnich częstotliwości oraz większej otwartości. Jednocześnie chcieliśmy wreszcie móc tworzyć mikrofony elektretowe, które oferowałyby niezmienną jakość, aby inżynierowie dźwięku nie musieli stale zajmować się tolerancjami produkcyjnymi wpływającymi na poziom dźwięku i pasmo przenoszenia.

Stephan Mauer - Menedżer portfolio

 

[img:1]

 

Neumann twierdzi, że przez sześć lat badał kapsuły i procesy produkcyjne nowego systemu. Mauer przekonuje, że: „Cała ta praca się opłaciła. Ta kapsuła nie przypomina niczego, co było wcześniej”. Kapsuła została zaprojektowana z myślą o minimalnym szumie własnym, przy maksymalnym poziomie dźwięku określonym na 152 dB.

Ponadto nowy mikrofon z klipsem Neumanna jest modułowy i zaprojektowany tak, aby był bardzo wytrzymały. Składana ręcznie kapsuła KK 14 zamykana jest w tytanowej obudowie. Kapsułę można w razie potrzeby odkręcić od łącznika typu „gęsia szyja”. Wszystkie pozostałe elementy również mają być łatwe do wymiany.

Dziewięć opcji montażu obejmuje możliwość mocowania mikrofonu na instrumentach dętych blaszanych, smyczkowych, a także do fortepianu, perkusji i instrumentów perkusyjnych.

 

Nasze badania szybko ujawniły, że wszyscy użytkownicy podzielają pragnienie, aby móc niezawodnie i bezpiecznie ustawić mikrofon. Kolejną prośbą było unikanie uszkadzania wrażliwych powierzchni instrumentów. Zaowocowało to samoregulującą się konstrukcją sprężynową i nowo opracowanymi koncepcjami montażu do konkretnych zastosowań.

Stephan Mauer - Menedżer portfolio

 

Jesteśmy dumni, że udało nam się na nowo zdefiniować potencjał kapsuł elektretowych. Po raz pierwszy są czymś więcej niż tylko kompromisowym rozwiązaniem w wymagających technicznie sytuacjach. Dzięki temu produktowi stworzyliśmy nowy punkt odniesienia dla dźwięku, który jest naprawdę naturalny, neutralny i niezawodny – nawet w trudnych sytuacjach technicznych lub akustycznych.

Ralf Oehl - Dyrektor generalny Neumann

 

[img:2]

 

Typowe zastosowania to orkiestry, teatry, produkcje muzyczne, sale koncertowe, big bandy, sekcje dęte i perkusiści. Kable mogą być wyposażone w złącza jack 3.5 mm, Lemo, MicroDot lub 4-pinowe mini XLR, dzięki czemu system jest kompatybilny ze wszystkimi standardowymi bezprzewodowymi bodypackami. Cena katalogowa kapsuły KK 14 to 279 €/299 $. Ceny zestawów zaczynają się od 629€/699$ (kapsuła, gęsia szyja, kabel, system mocowania, adapter XLR i osłona przeciwpodmuchowa).

 

Mikrofony Pojemnościowe Instrumentalne

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości