Joe Satriani zagra w Stodole

Joe Satriani zagra w Stodole

22 marca 2023, 11:41

Joe Satriani w Polsce! Wirtuoz gitary powraca do naszego kraju z trasą koncertową The Shapeshifting Tour. Koncert Satrianiego odbędzie się 11 kwietnia 2023 roku w warszawskiej Stodole.

Światowej sławy wirtuoz gitarowy podjął bardzo trudną decyzję, aby raz jeszcze przełożyć swoją trasę koncertową po Europie. Pierwotnie mająca mieć miejsce w 2020 roku, po zmianach, miała się rozpocząć w kwietniu 2022. Jednak z powodu obowiązujących restrykcji Covidowych, jak również jeszcze nie ustandaryzowanych zaleceń dotyczących kwarantann w poszczególnych krajach podjęto decyzję, aby kolejny raz opóźnić rozpoczęcie tournée. Nowe daty koncertów zostały ustalone na 2023 rok.

Na koncertach będzie można usłyszeć utwory z nowego albumu Satrianiego. Artysta zapowiada, że występy na żywo będą również zawierały uwielbiane przez fanów utwory takie jak “Surfing With The Alien”, “Cherry Blossoms”, “Always with Me, Always with You” czy ”Flying In A Blue Dream”.

W skład zespołu koncertowego, który będziemy mieli szanse usłyszeć w warszawskim klubie Stodoła wchodzą:

  • znany perkusista Kenny Aronoff (John Fogerty),
  • basista Bryan Beller (Aristocrats)
  • klawiszowiec Rai Thistlethwayte (Thirsty Merc).

Przez dwie dekady wirtuoz gitary podróżował po świecie, wyprzedając koncerty zarówno jako headliner, jak i założyciel i pomysłodawca słynnego cyklu koncertów G3. Satriani wydał do tej pory wiele albumów studyjnych oraz albumów w wersji live, które sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Z jego wielu solowych albumów, dwa z nich zyskały status platyny, a cztery inne pokryły się złotem. Artysta ma również na swoim koncie 15 nominacji do nagrody Grammy.

Pop Gitarzyści

Muzyka

Heartland Festival w Danii
Więcej wiadomości