"Te końce świata. To nasze 5 minut”. Dokument z udziałem braci Kacperczyk już dostępny

"Te końce świata. To nasze 5 minut”. Dokument z udziałem braci Kacperczyk już dostępny

23 września 2023, 10:00

Film dokumentalny „Te końce świata. To nasze 5 minut”, którego bohaterami są bracia Kacperczyk jest już dostępny online. Produkcja to refleksja nad poszukiwaniem własnej drogi do niezależności i wykorzystywaniu tytułowych 5 minut przez pokolenie Z. Mecenasem filmu został ING Bank Śląski, który z uwagą przysłuchuje się potrzebom młodych, wspierając ich w codziennych wyzwaniach. Dokument można obejrzeć od 13 września na stronie ING oraz na kanale YouTube wytwórni SBM Label.

 

 

Bracia Kacperczyk to duet muzyczny pochodzący z Lublina, który jest jednym z najbardziej znanych zespołów pokolenia Z w Polsce. Dokument w reżyserii Bogny Kowalczyk „Te końce świata. To nasze 5 minut”, to opowieść o zmaganiach młodych podczas wchodzenia w dorosłość. Historię opowiedziano z perspektywy głównych bohaterów – Macieja i Pawła Kacperczyków, którzy pod skrzydłami wytwórni SBM Label wydali swoją trzecią płytę i cieszą się rosnącą popularnością wśród pokolenia Z.

Film dokumentalny to inne doświadczenie, niż praca nad teledyskiem czy tworzenie treści w social mediach. Dokument odsłania także naszą prywatność. Reżyserka wyciąga z nas prawdę i ją pokazuje – mówią Paweł i Maciej Kacperczyk. Inspiracją do stworzenia filmu był singiel braci „Pokolenie Końca Świata”. Dzięki wrażliwości reżyserki, Bogny Kowalczyk, dokument to opowieść o nieustannym dążeniu młodych do celu mimo wielu wydarzeń, które wydawały się końcem świata, ale ostatecznie nim nie były.

 

[img:1]

 

ING oddaje głos młodemu pokoleniu

ING Bank Śląski został mecenasem dokumentu, ponieważ rozumie z jakimi napięciami mierzą się młodzi. Wspiera ich w poszukiwaniu własnej drogi i budowaniu niezależności, aby mogli wykorzystać jak najlepiej swoje 5 minut. Bank zainicjował również zbieranie odpowiedzi pokolenia Z na pytanie „Co wydawało Ci się końcem świata, a jednak nim nie było?”, które do 15 września młodzi mogą wrzucać anonimowo do kubika stojącego na terenie Elektrowni Powiśle w Warszawie. Do akcji będzie można dołączyć również w internecie, a z opowiedzianych historii powstanie opowieść o pokoleniu Z.

Dokument można obejrzeć na kanale SBM Label na YouTube oraz na stronie www.ing.pl/TeKonceSwiata.

 

[img:2]
 
Kultura

Muzyka

Guano Apes rusza w jesienną trasę 2024
Więcej wiadomości