Magnatone SL-100 - Znamy pierwsze szczegóły sygnatury Slasha

Magnatone SL-100 - Znamy pierwsze szczegóły sygnatury Slasha

8 stycznia 2024, 09:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Magnatone

Już jest! Magnatone SL-100, czyli model powstały we współpracy ze Slashem pojawił się na rynku. Sprawca wielkiego zamieszania w świecie gitarowym z końcówki ubiegłego roku uosabia sobie wszystko to, z czego znany jest brzmieniowo legendarny gitarzysta z cylindrem na głowie.

Magnatone SL-100 jest efektem współpracy amerykańskiego producenta wzmacniaczy ze Slashem. Początkowo wiadomość ta wywołała szereg plotek, jakoby muzyk miał zakończyć swoją współpracę z Marshallem, ale jak się okazało, była to zwykła plotka. No i wizualnie SL-100 bezproblemowo wkomponuje się między arsenał Marshalli kudłatego wirtuoza.

 

[img:3]

 

Sama konstrukcja bazuje na modelu Magnatone Super Fifty-Nine M-80. Jest to jednokanałowy wzmacniacz, oparty o kwartet lamp 12AX7 w sekcji przedwzmacniacza oraz kwartet lamp EL34 w sekcji mocy. Również pętla efektów bufforowana jest za pomocą lampy. Walory tonalne poszerza przełącznik gain, który pozwala wybrać między trybem pracy wzorowanym na Marshallu Jubilee z połowy lat 80-tych oraz funkcji Lo z modelu Super Lead z lat 60-tych.

 

[img:2]
 
Głowy gitarowe Wzmacniacze

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości