Wampler Ego 76 Compressor - mini-wersja legendy

Wampler Ego 76 Compressor - mini-wersja legendy

13 marca 2024, 10:00
autor: Przemysław Rajewski
Producent: Wampler

Wampler Ego 76 nie jest tylko kolejną kopią kultowego 1176, to coś o wiele więcej. Ten kompaktowy kompresor został specjalnie pomyślany, by dać wszystko to, co oferuje legendarny przodek, a zarazem wyposażony został w kilka współczesnych udogodnień, które doceni niejeden gitarzysta.

 

 

[img:1]

 

Od czasu swojego debiutu w 1967 roku, Peak Limiter 1176 wpisał się na stałe do historii muzyki dzięki zastosowaniu FET-owego obwodu, dającemu to małe coś ekstra. Wampler Ego 76 zapewnia właśnie to coś ekstra, przy kilku udogodnieniach, nieobecnych w oryginalnej konstrukcji.

 

[img:2]

 

Jednym z takich udogodnień, jest potencjometr Blend, pozwalający mieszać sygnał przetworzony z czystym, co pozwala na stosowanie kompresji równoległej oraz zachowaniu ataku gitary. Z kolei Tone jest doskonałym rozwiązaniem, gdy przy silnej kompresji tracimy trochę „górki” – dzięki temu parametrowi bez problemu możemy odzyskać utracone pasmo. Potencjometry Attack i Release są czymś naturalnym w tego typu konstrukcjach, podczas gdy funkcja Compress pełni funkcję Ratio (stopnia kompresji).  

 

[img:3]
 

do gitary elektrycznej Kostki podłogowe Efekty

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości