Rafał Drewniany

Rafał Drewniany

Założyciel DTS Studio, realizator nagrań, sound designer, członek (z prawem do głosowania) amerykańskiej National Academy of Recording Arts and Sciences, przyznającej nagrody „GRAMMY”.

Z wykształcenia - realizator dźwięku, informatyk, tyflopedagog. Z zamiłowania - podobnie, ale przede wszystkim pasjonat muzyki i dobrego brzmienia. Wieloletni wykładowca Policealnej Szkoły dla Realizatorów Dźwięku w Krakowie, autor podstawy programowej oraz programów nauczania w zawodach: "technik dźwięku" i "technik realizacji dźwięku", egzaminator państwowy z w.w. zawodów. Od roku 2009 kierownik pracowni realizacji dźwięku w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.

W wieku 12 lat rozpoczął u Ryszarda Bialica naukę gry na gitarze klasycznej, którą kontynuował później u Aleksandra Vinitsky'ego. Kształcił się także w zakresie gitary jazzowej u Jacka Korochody. W kolejnych latach studiował realizację dźwięku, a jego muzyczne zainteresowania powędrowały w stronę muzyki współczesnej.

 

Brał udział w wielu festiwalach, m.in.:

  • Festiwal “Unsound” 2004 - Kraków
  • Festiwal “Biała noc” 2005 - Rzym
  • Festiwal “Kontakt” 2005 - Budapeszt
  • Festiwal “Uwaga pollen kommen” 2005 - Lipsk
  • Festiwal improwizacji “Paprika jam” 2006 - Kraków
  • Festiwal “Audio art” 2006 - Kraków

 

Od 2002 roku zajmuje się realizacją i reżyserią nagrań. W dorobku posiada kilkaset zrealizowanych prac, z czego spora część ukazała się w postaci płyt CD, DVD, LP lub wersji sieciowej. Współpracuje z muzykami z całego świata, zarówno z obszaru muzki klasycznej, wsópółczesnej, ale i jazzowej i freejazowej.