PLASA'13: DPA Microphones obecne na targach w Londynie

22 października 2013 / 09:00

[img:1]

DPA to duński producent jakościowych, profesjonalnych mikrofonów o szerokim zastosowaniu. Firma ma swoje korzenie w spółce Brüel & Kjær zajmującej się konstrukcją sprzętu do pomiarów dźwięków i wibracji.

Mikrofony pomiarowe Brüel & Kjær były wręcz kunsztownie wykonane i posiadały bardzo płaską charakterystykę częstotliwościową, przez co szybko odnalazły zastosowanie w pracy z muzyką - realizatorzy dźwięku docenili ich jakość oraz użyteczność. Tak powstała firma DPA Microphones, wytwarzająca wiele modeli mikrofonów do prawie każdej aplikacji: od studia nagraniowego, przez estradę i teatr do produkcji medialnych.

 

[lupa:1]

 

Obecnie DPA cieszy się bardzo dobrą reputacją oraz zaufaniem klientów. Z dumną utrzymują, że wszystkie ich produkty wytwarzane są w jednej, dedykowanej fabryce w Danii, co daje im pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to charakterystyczny elegancki sposób wykonania tych mikrofonów - posiadają smukłe kształty i często miniaturowy wręcz rozmiar. Poza szeroką ofertą mikrofonów (w katalogu firmy znajdzie się niemal każdy ich rodzaj), DPA oferuje również cały asortyment wszelkiego rodzaju akcesoriów, jak uchwyty, miniaturowe statywy, wymienne kapsuły, osłony oraz przejściówki / adaptery umożliwiające wykorzystanie mikrofonów z wieloma zestawami bezprzewodowymi innych firm.

 

[lupa:2]

 

Produkty DPA dzielą się na kilka głównych kategorii. Są to między innymi serie: d:vote - grupa mikrofonów instrumentalnych (o bardzo sprecyzowanych aplikacjach, jak mikrofony przeznaczone do saksofonu, gitary akustycznej, zestawy stereo do fortepianu, itd.); d:dicate - seria o niezwykle płaskiej reprodukcji częstotliwości oraz zasięgu dynamicznym, przeznaczona do rejestracji dźwięku; d:fine - będąca zbiorem mikrofonów bezprzewodowych przeznaczonych do noszenia na głowie; d:facto - zbiór ręcznych mikrofonów wokalnych; oraz DPA Miniature - miniaturowe mikrofony do przyczepiania do ubrań, noszenia na ciele, czy innych dyskretnych aplikacji.

 
[lupa:6]
 

Przybliżenie chociażby części oferty DPA zajęłoby zbyt dużo czasu i miejsca. Wspomnę natomiast o co nowszych dokonaniach firmy, prezentowanych na PLASA 2013. Pierwszym i najświeższym z nich jest mikrofon D:FACTO II, najnowszy model wokalnego mikrofonu. Tak jak znakomita większość produktów DPA, jest on w pełni kompatybilny z prawie wszystkimi systemami bezprzewodowymi, oraz jest w sprzedaży jako pełen mikrofon lub wymienna kapsuła.

Oferuję studyjną jakość reprodukcji na scenie - jest hiperkardioidalny, oferuje bardzo płaską reprodukcję częstotliwościową (również w ustawieniu pozaosiowym) z niewielkim podbiciem w okolicy 12 kHz (3 dB). Jest zasilany phantomowo oraz jest w stanie przyjąć dźwięk o głośności do 160 dB. Jest odporny na sprzężenia i potrafi działać na wysokim wzmocnieniu przed ich wystąpieniem. Jego producenci są niezwykle dumni z wprowadzenia tak wysokiej jakości na estradę.

 

[lupa:3]

 

Kolejnymi nowościami są mikrofony DPA Podium Microphones, przeznaczonych do użycia na pulpitach, mównicach, i tym podobnych. Są nowym rozwiązaniem, bazującym na poprzednich, uznanych kapsułach firmy, dostosowanym by idealnie wpasować się w rynek trwałych instalacji dźwiękowych.

Mowa o kapsułach serii d:dicate oraz d:vote 4099 i miniature 4060, oferujących krystaliczny, pozbawiony zniekształceń dźwięk, teraz połączonych z eleganckimi, elastycznymi statywami zaprojektowanymi specyficznie do tego typu aplikacji. Kapsuły te, cechujące się dużą kierunkowością i odrzuceniem dźwięku zewnętrznego, oraz dobrymi charakterystykami przy ustawieniach pozaosiowych, zdają się idealnie pasować do akustycznie wymagających warunków hal konferencyjnych i tym podobnych.

 

[lupa:7]
 

Pozostając przy serii d:dicate, niedawno została ona również uzupełniona o grupę modularnych, bardzo kierunkowych mikrofonów przeznaczonych do wyłapywania detalicznych brzmień z dużej odległości, np. w przypadku nagrywania dźwięku na potrzeby kina czy telewizji. Mowa tu o: podwieszanym, superkardioidalnym 4018ES; zestawie 4017C-R, zawierającym kompaktowy, kierunkowy mikrofon 4017 i osłonę przeciwwietrzną Rycote; trzecim jest zestaw 4018ES-T, zawierający superkardioidalną kapsułę 4018 oraz mały statyw do ustawienia na blacie oraz osłonkę do zawieszenia mikrofonu by przeciwdziałać drganiom.

 

[lupa:4]

 

Ostatnim z nowych, prezentowanych produktów firmy jest zestaw d:fine headset mic, bezprzewodowy miniaturowy mikrofon sceniczny wyposażony w wygodne i estetyczne mocowanie na uszy oraz głowę. Cechuje go bardzo dobra jakość wśród mikrofonów tej klasy, jest praktycznie niezauważalny i może być montowany na jedno bądź oboje uszu. Ponadto, jak reszta mikrofonów DPA, jest kompatybilny ze wszystkimi profesjonalnymi zestawami bezprzewodowymi.

Tyle o nowościach firmy DPA Microphones - zainteresowanych odsyłam do strony producenta, by zapoznać się z ich bogatą ofertą jakościowych mikrofonów.

 

[img:2]

 

Producent

DPA Microphones DPA Microphones www.dpamicrophones.com

Dystrybutor

AUDIOSTACJA ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Nowość od CODA Audio - moduły liniowe N-APS

Nowość od CODA Audio - moduły liniowe N-APS

Firma CODA Audio od wielu lat, z pozytywnym skutkiem zyskuje poparcie i zainteresowanie wśród realizatorów dźwięku i firm nagłośnieniowych na całym globie. W...

Nowe słuchawki monitorowe od Sennheiser już w Polsce

Nowe słuchawki monitorowe od Sennheiser już w Polsce

Zaprezentowane podczas wystawy NAMM Show najnowsze modele z odświeżonej rodziny profesjonalnych słuchawek do monitoringu dousznego Sennheiser IE 400 PRO oraz...

Koncert Diany Krall nagłośniony systemami V d&b audiotechnik

Koncert Diany Krall nagłośniony systemami V d&b audiotechnik

Wokalistka i pianistka jazzowa wystąpiła pod koniec czerwca po raz pierwszy w Krakowie, w hali Tauron Arena. Fani Diany Krall usłyszeli zarówno jej nowe...

InfoComm'19: Alcons łączy siły z Avid i Astro Spartial Audio

InfoComm'19: Alcons łączy siły z Avid i Astro Spartial Audio

Z całą pewnością można stwierdzić, że firma Alcons Audio jest niekwestionowanym liderem w zakresie projektowania i produkcji przetworników wstęgowych,...

Najnowsze konsolety Midas M dostępne w sprzedaży

Najnowsze konsolety Midas M dostępne w sprzedaży

Firma Midas wprowadza do sprzedaży nowe konsolety z serii M. Ulepszone M32 LIVE i M32R LIVE, poza swoimi dotychczasowymi funkcjonalnościami, wyposażone są...

Zwrot kasy! EV zwraca do 60 euro za zakup zestawów ZLX

Zwrot kasy! EV zwraca do 60 euro za zakup zestawów ZLX

Do końca lipca Electro-Voice przedłuża promocję Zwrot Kasy, na mocy której możecie odebrać do 60 euro za zakup najpopularniejszych profesjonalnych zestawów...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz