NAMM SHOW 2006 (cz.3)

NAMM SHOW 2006 (cz.3)

27 stycznia 2006, 18:03
Producent: Tascam Mackie

Trudno jest w pełni przekazać wszystko to, czego można doświadczyć podczas targów  NAMM SHOW. Postanowiliśmy przygotować krótki reportaż, który pozwoli Wam przenieść się na najciekawsze stoiska najciekawszych naszym zdaniem prezentowanych produktów. W ciągu najbliższych tygodni będziemy szczegółowo prezentować dane techniczne urządzeń, teraz zapraszamy na podróż po NAMM 2006 w Los Angeles.

 

 

TASKAM:

Taskam przedstawił najnowsze osiągnięcie w dziedzinie cyfrowych konsole mikserskicht. Jego najświeższy produkt DM-3200 jest kwintesencją trzydziestoletniej tradycji firmy. Wyposażony w  32 wejścia i 16 wysyłek stół ,posiada 4-pasmową parametryczną korekcję. Jest to doskonałe narzędzie pracy w studio, które jest kompatybilne z systemem zapisu DAW.

pozostałe produkty prezentowane podczaas Namm 2006 (Los Angeles):

  • Giga Virtual Instrument
  • GigaViolin
  • GA-100CD
  • CD-DJ1
  • HD-P2

 

 

MACKIE:

Wśród nowości firmy Mackie szczególne zainteresowanie wzbudzała nowa konsoleta Digital X Bus.. Jest to w pełni zautomatyzowany stół mikserski kompatybilny z najpopularniejszymi systemami rejestracji (ProTools, Logic Audio, Neundo). Pełna automatyka oraz dwa pełnowymiarowe, 15 calowe monitory dotykowe umożliwiające szybki dostęp do wszystkich niezbędnych narzędzi, Świadczy to o dużych możliwościach urządzenia oraz uniwersalności zastosowania. Złącze Fire Wire umożliwia komunikacje z platformami Mac, PC.

 

 

 

digidesign

Digisesign to już legenda w dziedzinie rejestracji, edycji, miksu, masteringu i postprodukcji. Mieliśmy okazję pracować na najnowszym Pro Tools 7 oraz instrumentach: Xpand sound factory workstation, Hybrid analog/digital synthesizer, a także zobaczyć profesjonalne konsolety mikserskie ICON D-Control™ oraz  D-Command™ zintegrowane z systemem PRO TOOLS.

 

 

SOUNDCRAFT

Najnowszy model konsolety Soundcraft to linia MH2. Konsolety doskonale znoszą „podróże”, także znajdą zastosowanie we wszelkiego typu wydarzeniach typu LIVE m.in.: na koncertach, w klubach, w kościołach. Dostępne są 24, 32, 40 i 48 kanałowe konsolety. Szczegółowe opisy tych modeli będziemy prezentować w  kolejnych Newsach. 

 

M-audio

 

To był bardzo owocny rok dla m-audio. Poza prezentowanym wcześniej na łamach Infomusic.pl sprzętem (proTolls M-powered, Ableton Live5, studiophile Bx5a, Solaria, Keystation Pro 88, FireWire 410, Tigger Finger, MicroTrack 24/96) firma przedstawiła SUPER NOWOŚCI:

- BLACK BOX – to najnowszy produkt M-AUDIO pełniący jednocześnie wiele funkcji: preampu, interfejsu USB oraz emulatora dwunastu najpopularniejszych wzmacniaczy gitarowych min. Fender Bassman, Marshall Plexi, Messa Boogie Maverick oraz inne. Wbudowany preamp mikrofonowy pozwala na rejestracje wokalu oraz instrumentów akustycznych. Podczas rejestracji efekty są zsynchronizowane z sequencerem oraz ustawionym wcześniej tempem. BLACK BOX zawiera także 160 doskonałych perkusyjnych loop-ów „proSessions”. W zestawie dołączone jest oprogramowanie: „ABLETON LIVE LITE GTR”. Urządzenie jest kompletnym, łatwym w użyciu gitarowym studiem, współpracujących z platformami PC i MAC. BLACK BOX został stworzony w oparciu o technologię stworzoną przez „Roger Linn’s AdrenaLinn”.

 

 

 

- mikrofon pojemnościowy SPUTNIK.

 

M-audio EX 86

EX 66 to nowe profesjonalne aktywne monitory bliskiego pola. Zastosowano w nich wysokiej jakości jednocalowy tytanowy tweeter oraz dwa sześciocalowe głośniki. Cyfrowe wejścia (S/PDIF oraz AES/EBU) zapewniają kompatybilność z systemami 24-bit/ 96 kHz, a zaawansowana technologia przetwarzania sygnału gwarantuje wysoką jakość odsłuchu.

 

M-audio Prokeys 88 SX

Prokeys 88 SX jest nowym, uniwersalnym instrumentem z segmentu stage piano. Jego wyjątkowo lekka waga, mały rozmiar oraz półwyważona klawiatura sprawia, iż jest to idealna propozycja dla klubów i małych studiów nagrań. 88 pełnowymiarowych klawiszy oraz zestaw próbek fortepianowych (grand piano, electric piano, clav, organ) stawiają instrument w grupie najciekawszych ofert na rynku. Dodatkowo. 88 SX może pełnić funkcję kontrolera midi oraz współpracować z komputerem poprzez złącze USB.  


 

NATIVE  INSTRUMENTS

Stoisko NATIVEINSTRUMENTS cieszyło się sporym zainteresowaniem za sprawą opisywanego wcześniej na stronach Infomusic „GuitarRig”. Była to świetna okazja aby na żywo zapoznać się z możliwościami tego instrumentu. Specjalne prezentacje miały także inne produkty NI: B4II oraz najnowsza wersja wprowadzonego miesiąc temu do sprzedaży Traktor DJ Studio 3.

 

SONY

Firma SONY poważnie wkroczyła na rynek kompleksowego oprogramowania do rejestracji i edycji audio. W tym roku Sony przygotowało sporo nowości. Sekwencer ACID Pro 6 jest nowym software`owym narzędziem stworzonym z myślą o profesjonalnych studiach nagrań. To kompleksowe środowisko do komponowania muzyki, rejestracji, miksowania i produkcji audio.

 

Dodatkowo Sony opracowało szereg doskonałych Plug-inów o nazwie Oxford Plugins. Jest to uniwersalny zestaw wtyczek: EQ, Reverb, Limiter, Dynamics, TransMod, Restoration i Inflator współpracujących zarówno z Windows XP jak i MAC OSX. Wtyczki pracują z platformą ProTools. Wtyczki Oxford Plugins sprzedawane będą pojedynczo lub w pakietach:

- S-Ox BOX (EQ, Dynamics, Inflator, Transmod)
- Trio A (EQ, Dynamics, Inflator)
- Trio B (EQ, Dynamics, Transmod)
- Trio C (EQ, Inflator, Transmod)
- Trio D (Dynamics, Inflator, Transmod)
(WWW.sonyplugins.com ) 

PCM-D1 to kolejne, zapowiadane wcześniej na łamach portalu Infomusic.pl, doskonale skonstruowane urządzenie do rejestracji, przystosowane do prac w terenie. Mieliśmy okazję przekonać się o łatwości posługiwania się tym rejestratorem w praktyce oraz określić jakości nagranego materiału – pełen profesjonalizm. PCM-D1 z pewnością znajdzie się w użyciu redaktorów, ale i także mobilnych studiów nagrań. Uzupełnieniem oferty rejestratorów do pracy w terenie są MZ-M10 oraz MZ-M100 zapisujące w nowym wysokiej jakości formacie Hi-MD

 

Steinberg

Na targach NAMM firma Steinberg przedstawiła szereg nowości. Oczywistym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza wersja legendarnego Cubase, jednakże nowe oprogramowanie: instrument Virtual Guitarist 2, edytor Wave Lab 6 oraz zestaw pluginów (VST 2.4) przyciągnęło uwagę pasjonatów home`recordingu.

 

 

 

T.C. Electronic

T.C. Electronics przedstawił szereg nowatorskich rozwiązań w dziedzinie procesorów gitarowych i  vokalowych. Wielki entuzjazm wzbudziła premiera procesora G-Sharp. Doskonały do zastosowań live, łatwy w obsłudze interfejs został zaprojektowany z myślą o wymagających muzykach, dla których podstawą jest sprawdzone, profesjonalne brzmienie.

Procesory wokalowe:
- VoicePro
- VoiceWorks

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się „VoiceLive” – urządzenie zaprojektowane z myślą o zastosowaniach live. Jego niezwykłe możliwości otwierają nowy rozdział w dziedzinie obróbki i przetwarzania głosu. Szczególnie polecamy zapoznanie się z możliwościami tego urządzenia.

 

- VoiceSolo – nowy monitor estradowy zaprojektowany z myślą o wokalistach i instrumentalistach. Doskonała wydajność oraz niezwykła ergonomia sprawiają, iż monitor znajduje wiele praktycznych zastosowań tak podczas kameralnych jak i wielkich koncertów.

 

TC Electronics G system

 

G-system jest najnowszym produktem przeznaczonym dla gitarzystów. Jego precyzyjne wykonanie z użyciem wyjątkowo trwałych materiałów (metalowe przyciski, chromowana obudowa) gwarantuje niemal niezniszczalność. Jest to kompletna jednostka, którą można wykorzystać na wiele praktycznych sposobów: jako typową „florboard” lub urządzenie w „rack-u” (wymontowuje się je z obudowy florboard). Poza wysokiej klasy procesorami TC Electronic, G – system zawiera konwersję 96kHz/24bit. Zawiera także bramkę szumów, kompresor, filtry, modulatory (flanger, vibrato, chorus itd.) oraz pitch. Wbudowany equalizer gwarantuje pełną kontrolę nad korekcja i brzmieniem gitary. Urządzenie pracuje także w systemie MIDI.

 

  

BOSS

Dla kreatywnych gitarzystów jest coś nowego. Nowa jednostka BOSS`a RC-50 to narzędzie dla wymagających muzyków, bazujących na loopach. Do dyspozycji są 3 przyciski (pedały „Phrase”), które uruchamiają stereofoniczne Loopy. Każdy track dodatkowo umożliwia zgranie i łączenie kolejnych śladów, dając nieograniczone możliwości kompozycji. RC-50 posiada także funkcję synchronizacji efektu z innymi urządzeniami m.in.: sequencerami, automatami perkusyjnymi czy cyfrowymi systemami audio / video. RC-50 wyposażono w bogatą kolekcję presetów oraz rytmów, jednakże największą radość sprawia  skomponowanie własnych loopów. Byliśmy świadkami doskonałego pokazu demonstrujących urządzenie gitarzystów. Na pokazie wszystko wyglądało bardzo prosto…

 

 

 

ALESIS

Nowy interfejs 1026 FireWire Audio/MIDI przeznaczony jest zarówno do PC jak i komputerów MAC. Wykorzystanie Chipu DICEII pozwola na bardzo efektywna pracę urządzenia nawet do 26 śladów audio, SPDIF oraz ADAT, plus 16 chalnnel MIDI.

 

 

 

FENDER

Ważnym wydarzeniem dla wszystkich gitarzystów na targach jest jubileusz - sześćdziesiąte urodziny Fendera, który przedstawił ekspozycje wszystkich najważniejszych w historii firmy modeli. Główne nowości, które będziemy prezentować na łamach Infomusic.pl to seria gitar wyprodukowana z okazji diamentowego jubileuszu.

 

 

IBANEZ

IBANEZ SA – seria gitar elektrycznych została wzbogacona o nowy model z podwójnym humbeckeremTrue-Duo. Nowy instrument wzbogaci ofertę dla konsumentów szukających instrumentu w dobrej cenie. Podobnie jak w innych modelach serii SA, na całość składa się wykonany z mahoniu korpus oraz trzywarstwowy gryf.

 

 

MARSHALL

Marshall przedstawił trzy zupełnie nowe kostki gitarowe: Regenerator (RG-1), Reflektor (RF-1) oraz Echohead (EH-1). Wykonane z metalu obudowy są odporne na upadki i uszkodzenia co gwarantuje długą żywotność. Wszystkie wyposażone są w wyjścia stereo. O ich wyjątkowym brzmieniu mieliśmy okazje przekonać się podczas bezpośredniej prezentacji, na której zaprezentowano także linię FXPEDALS.

  

 

 

Hughes & Kettner

Na stoisku Hughes & Kettner poruszenie wzbudzała nowa linia wzmacniaczy SWITCHBLADE, która zdaniem twórców ma wytyczać nowy standard w konstruowaniu przyszłych lampowych wzmacniaczy. Wspaniałe wzornictwo, zaawansowana technologia połączona z doświadczeniem producenta zaowocowało prawdziwie profesjonalnym produktem. Wzmacniacze nowej linii o mocy do wyboru 100 WATT głowa oraz 100 WATT lub 50 WATT combo wyposażono w świetnie brzmiące efekty m.in.: digital FX, Delay, Reverb, Chorus, Tremolo, Langer. Musimy przyznać, że Hughes & Kettner narzucił wysoką poprzeczkę… 

 


Mayones

Wśród wystawców nie zabrakło także polskich akcentów. Drugi rok z rzędu swoje gitary prezentuje gdańska firma Mayones. Serie nowych gitar basowych sygnowanych znakiem „TT” promuje „ojciec chrzestny” - Wojciech Pilichowski. Premiera najnowszego modelu „TT custom” została bardzo dobrze przyjęta przez odwiedzających stanowisko muzyków i dziennikarzy. Zainteresowanie modelem potęgowała gra Wojtka Pilichowskiego, który charakterystyczną dla niego „żywą” grą przyciągnął uwagę wielu muzyków. Gośćmi stoiska rodzimego producenta byli także: Darryl Anders, Hiram Bullock oraz Dikk Beatty. Prezentowali oni premierowe modele gitar Mayonesa.

 

 

MAPEX

Stoisko MAPEX`a z błyskiem w oczach odwiedzało wielu młodych muzyków, którzy zostali skuszeni nowym programem sprzedaży o nazwie „Buy a Kit, Get a cat”.  Mapex – producent instrumentów perkusyjnych oferuje teraz bardzo atrakcyjną promocję. Kupując zestaw Prom szczęśliwcy otrzymują za darmo werbel Black Panther o wartości 499,99 USD !!! Czy to wystarczający powód tak dużego zainteresowania? Przekonamy się już niedługo.

 

 

 

Shure

Najnowszy bezprzewodowy system firmy SHURE UHF-R został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w profesjonalnych realizacjach dużych projektów nagłośnieniowych. Znacznie zmodyfikowano kontrolę oraz zakres transmitowanego sygnału. Nowością w systemie UHF-R jest kontrola przez komputer poprzez złącze USB. Ponadto zastosowano dodatkowe filtry redukujące ewentualne zakłócenia. Łatwy w obsłudze system oraz przyjazne dla użytkownika menu są niewątpliwą zaletą urządzenia. System samodzielnie zestraja wszystkie wchodzące w jego skład komponenty co jest szczególnie przydatne przy pracy LIVE.    

 

 

  

AUDIO TECHNICA

Podczas ostatniej sesji w kongres centrum w hotelu Hilton nowy produkt firmy audio-technica - zestaw STUDIO PACK AT2041 SP - został bardzo wysoko oceniony przez środowisko dziennikarzy, dystrybutorów i sprzedawców. Zestaw składający się z dwóch mikrofonów pojemnościowych jest ich zdaniem idealnym rozwiązaniem do każdego studia nagrań, a w szczególności do projektowego z uwagi na niską cenę. To właśnie jest głównym atutem nowych mikrofonów audio-technica. Wysoka jakość za niską cenę. Sprzedawcy zacierają ręce, a Audio-Technika może chyba liczyć na sukces finansowy.  W skład omawianego zestawu wchodzi AT2020 – pojemnościowy mikrofon o profesjonalnych parametrach, przeznaczony do rejestracji wokalu oraz AT2021 do nagłośnienia i rejestracji np.: instrumentów akustycznych, fortepianu czy instrumentów perkusyjnych. Za cenę około 150 USD możemy stać się posiadaczami zestawu mikrofonów do bardzo szerokiego zastosowania.   

 

 

 

Beyerdynamic

Nie zabrakło także nowości na stanowisku firmy Beyerdynamic. Kolekcja profesjonalnych mikrofonów została wzbogacona o nowy model OPUS 89 – dynamiczny mikrofon przeznaczony do aktów LIVE. Najważniejszą cechą mikrofonu jest wbudowany filtr, który eliminuje zakłócenia spowodowane np.: wiatrem, oddechem oraz nieprzyjemnym efektem pop. OPUS 89 oferuje zakres częstotliwości od 40 do 19000 Hz. Ciekawa propozycja.

 

 

 

AKAI

AKAI zaprezentowało najnowsze rozwiązanie w dziedzinie samplingu: MPC 2500. Jest sampler perkusyjny posiadający 64 ściezki sequencera z możliwością obsługi 64 ścieżek MIDI. Posiada CD-ROM oraz czytnik kart flash. Jego podstawowa wersja posiada 16 MB RAM, z możliwością rozszerzenia do 128MB, 2 wbudowane procesory efektów, wyświetlacz LCD (240x64), port USB, 10 wyjść sygnałowych oraz złącze S/PDIF.

  

 

FATAR

Firma FATAR, produkująca wysokiej klasy klawiatury sterujące wzbogaciła swój asortyment o nowe modele serii VMK. Model VMK 161plus, to najświeższa propozycja dla użytkowników oczekujących od klawiatury mobilności, łatwości obsługi i precyzyjnej klawiatury. Zawierający 61 wyważonych klawiszy z systemem młoteczkowym instrument jest doskonale zaprojektowany tak do pracy w studio jak i zastosowań live. Na stoisku można było wypróbować jego walory na najnowszych instrumentach programowych SYNTHOGY IVORY (doskonałe brzmienie fortepianu) oraz NATIV INSTRUMENTS B4II.

 

YAMAHA

YAMAHA zaprezentowała nową serię aktywnych monitorów bliskiego pola: HS. Swoją stylistyką nawiązuje ona do klasycznych NS10M. Opracowane w laboratoriach YAMAHY nowej generacji głośniki (membrany podobnie jak w NS10M w kolorze białym) tworzą niezwykle klarowny transparentny obraz nagrania. Mniejsze HS50M o mocy 70W są wyposażone w 5 calowy głośnik tweeter ¾ oraz system bass-reflex. Ich starsze rodzeństwo HS80M mają 8 calowy głośnik oraz 1 calowy tweeter i moc 120W. W skład zestawu wchodzi także aktywny subwoofer HS10Wo mocy 150W.

 

Daisy Rock

Mało znana na naszym rynku firma DAISY ROCK zaprezentowała najnowszą serię gitar elektrycznych „Girl Guitar”. Nowatorsko zaprojektowane kształty oraz bogate wzornictwo przeciągają uwagę nie tylko muzyków. Produkty DAISY ROCK cieszą się coraz większą popularnością ze względu na oryginalny design oraz osadzone i przejrzyste brzmienie. Jest to ciekawa oferta dla muzyków, którzy poza brzmieniem chcą wyróżnić się odważną stylistyką. Poprzez swe niekonwencjonalne pomysły DAISY ROCK zdobywa coraz większy rynek młodych muzyków wymagających od instrumentu wizualnego efektu.

 

  

QSC – ILA Series

ILA Series to najnowszy system line array firmy QSC. Jego wyjątkowymi zaletami są niezwykła uniwersalność, możliwość rozbudowy o kolejny segmenty, oraz niewielkie rozmiary. Zwłaszcza ta ostatnia cecha jest szczególnie interesująca z punktu widzenia instalacji konferencyjnych czy kameralnych koncertów klubowych. Zestaw ILA Series jako zestaw instalacyjny jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białym i czarnym. Dodatkowym ważnym elementem z punktu widzenia ergonomii jest łatwy i szybki system montażu. Podstawowy zestaw (WL115-sw) ma moc 650W (37Hz – 107Hz).

  

 

BOSS Rejestrator BR 600

Nowy cyfrowy rejestrator firmy BOSS BR 600 jest kompletnym mobilnym studiem nagrań. Zawiera doskonałe efekty firmy Roland, procesor wokalowy oraz pitch corection – korykujący błędy i nieczystości podczas rejestracji. Posiada 294 gotowe rytmy perkusyjne. Rejestracja ośmiu tracków live (oraz 64 tracki wirtualne) na 40GB dysku HD lub bezpośrednio na CD-Rlub także na kartach pamieci typu copactFlash (nawet do 1GB pojemności). Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w mikrofonowe złącze XLR zasilane napięciem PHANTOM 48V. BR600 jest wyjątkowo mobilnym studiem nagrań o czym świadczy możliwość zasilania z baterii LR6 (paluszki).

 

  

ORANGE

Legendarna londyńska forma ORANGE zaprezentowała dwie serie wzmacniaczy gitarowych: „The Rockeverb” oraz „AD”.  Pierwsza z nich została zaprojektowana dla wysokich wymagań muzyków co stanowi o jej wyjątkowej niepowtarzalności. „The Rockeverb” posiada 2 kanały: czysty oraz posiadający reverb i f/x loop. Seria „AD” zawiera 30 – watowe combo (AD30tc). Jest ono doskonale brzmiącym zestawem dla gitarzystów ceniących sobie klasykę marki oraz wygodę użytkowania. Serię „AD” uzupełnia nowa „głowa” AD30HTC.

 

  

CREST

CREST AUDIO zaprezentował najnowszą konsoletę HP-W. Jest to unowocześniona wersja dobrze znanego modelu HP-Eight. Tym samym popularna seria HP wzbogaciła się o nową pozycje w swojej ofercie. HP-W jest produkowana w  kilku wersjach: 28, 36 i 44 kanałowej. Posiada także 10 AUX-ów, 8 subgrup, oraz doskonałe 100 milimetrowe potencjometry suwakowe.

 

 

Opracowanie: Bartłomiej Szopiński, Daniel Zimerman

INDEX__________________________________________________

więcej: www.namm.com

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mackie rozwiń listę sklepów

MELT Festival w Niemczech
Więcej wiadomości