WNAMM10: Marshall dla purystów

WNAMM10: Marshall dla purystów

18 stycznia 2010, 12:00
Producent: Marshall
Dystrybucja: Lauda Central Europe
Według zapewnień producenta nowa seria wzmacniaczy Marshall Class5 oferuje dostęp do całkowicie klasycznego lampowego brzmienia w najprostszej formie bez dodatkowego koloryzowania.
[img:1]
Panel kontrolny posiada najprostszą z możliwych kontrolę brzmienia zaczerpniętą z legendarnego Bluesbreakera: trzystopniowa regulacja barwy za pomocą gałek Bass, Middle, Treble oraz jedno pokrętło Volume. Regulując pozycję Volume otrzymujemy brzmienia od słodkich czystych soundów w niskich ustawieniach, przez dobrze znany Marshallowski lampowy Crunch, aż do wysokich ustawień nadających się do grania solowego oraz do ciężkich riffów.

W konstrukcji preampu Marshalla Class5 wykorzystano dwie lampy triodowe ECC83. Końcówkę mocy wyposażono w jedną lampę EL84 zapewniając 5W mocy, całkowicie wystarczająco jak na wzmacniacz pracujący w klasie A. Brzmienie klasy A jest cięższe w drugim stadium harmonicznym nigdy nie będąc suchym, tylko naturalnym i ciepłym.
[img:2]
Wyprodukowana w UK seria Class5 posiada solidną konstrukcję będącą gwarancją Marshallowskiego brzmienia i gotową do zabrania w trasę. Zachowano tradycyjny design, aby wzmacniacz był natychmiast rozpoznawalny.

Specjalnie zaprojektowany 10” głośnik Celestion G10F-15 zapewnia solidne niskie częstotliwości jednocześnie przenosząc całą harmoniczną zawartość brzmienia. Głośnik może być ominięty w celu podpięcia zewnętrznej kolumny. Dodatkowo umieszczono wyjście słuchawkowe, które odcina głośnik.
Wzmacniacze Komba gitarowe

Gdzie kupić?

Marshall Marshall marshall.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Marshall rozwiń listę sklepów

Gitara

Gitara z dżemem - konkurs pod egidą FX Music Group
Więcej wiadomości