Peavey wprowadza gitary z auto-tunem - AT-200!

Peavey wprowadza gitary z auto-tunem - AT-200!

2 stycznia 2013, 09:46
Producent: Peavey

[img:1]

Peavey przygotował nie lada gratkę, zarówno dla gitarzystów, jak i wszystkich muzyków, interesujących się nowinkami technologicznymi.

Gitara z auto-tunem to co prawda nie nowość, lecz gitar tych w sklepach można szukać ze świeczką. Dostępne są one na zamówienie, lub jako projekty DIY, w sklepach bardzo rzadko. Teraz ma się to zmienić za sprawą nowych gitar Peaveya - AT-200.

Nowa gitara to dziecko Peaveya i drugiego światowego producenta technologii korektora wysokości dźwięku Auto-Tune - Antares Audio Technologies. Gitara oczywiście dostraja dźwięki na żywo, podczas grania. Jak podaje producent, dzięki jednemu przyciskowi, możemy teraz tworzyć muzykę w idealnym stroju. Poza tą dodatkową funkcją, nowa gitara Peaveya to zwykła, dobra gitara. Zadbano o to, by nie ważyła więcej, by była równie wygodna, jak jej "standardowi" bracia.

AT-200 posiada też możliwość łatwego upgrade'owania - można ładować nowe funkcje oraz korzystać z w pełni kompatybilnego protokołu MIDI. Dzięki tej współpracy gitary z MIDI możemy sterować gitarę wszelkimi foot switchami, komputerem, iPadem, iPhonem i innymi urządzeniami odbierającymi i wysyłającymi wiadomości MIDI.

 

 

System Antares, pomimo tego, że czuwa nad tym by każdy dźwięk (co więcej, każda struna osobno) był idealnie dostrojony, jest na tyle inteligentny, że rozpoznaje celowe zakłócenia wysokości dźwięku, takie jak np. vibrato, hammer-ony, pull-offy.

Gitary Elektryczne Pozostałe instr. strunowe

Gitara

Baryton i thinline Tele od Harley Benton
Więcej wiadomości