White Falcon Billy Duffy - Biały drapieżnik od Gretsch

White Falcon Billy Duffy - Biały drapieżnik od Gretsch

15 stycznia 2013, 10:00
Producent: Gretsch Guitars

[img:1]

Z przyjemnością przedstawiamy nowy model gitary firmy Gretsch - G7593T Billy Duffy White Falcon, który z miejsca stał się jednym z najbardziej niezwykłych i oczarowujących instrumentów w ofercie serii White Falcon.

Gitara posiada wszystko to, co fani Falconów lubią najbardziej, lecz model przygotowany dla gitarzysty zespołu The Cult posiada kilka znaczących estetycznych różnic, które wyróżniają go na tle pozostałych Falconów. W tym "epokowo poprawny" styl ery Baldwina i lat 70-ych, czysty biały połysk nitrocelulozowego lakieru, góra główki w kształcie litery "V", binding Silver Sparkle, customowe pickupy "Black Top" Filter'Tron z trzema punktami regulacji i stylizowanymi na lata 70-te metalowymi ramkami, a także ukochany przez Duffy'ego mostek Bigsby.

 

[img:2]

 

Dodatkowo, sygnatura Duffy'ego posiada klonowy korpus z pojedynczym cutawayem, trójwarstwowym profilowanym topem i tyłem z klonu oraz dwoma świerkowymi żebrami ustawionymi równolegle i duszą. Trzyczęściowy klonowy gryf z hebanową podstrunnicą, chromowana zaślepka pręta z sygnaturą Duffy'ego, chromowane gniazdo jack, perłowe markery na podstrunnicy, aluminiowe pokrętła z literą "G" a'la lata 70-te i szaro-metaliczny case "Billy Duffy" - oto części składowe tej niezwykłej gitary.

 

[img:3]

 

Ta gitara jest dla mnie czymś bardzo osobistym. Ciężko oddzielić instrument od historii ewolucji brzmienia The Cult. Wielki biały Gretsch stał się synonimem zespołu w bardzo krótkim czasie. Nie jestem raczej osobą nad wyraz sentymentalną, ale w przypadku pożaru byłaby to pierwsza nieożywiona rzecz, po którą bym wrócił.

 

Gitara nie znosi trwogi - jest masywna. Musisz mieć spore łapy i musisz nią po prostu dowodzić, gdy na niej grasz. Kiedy jej używasz, nie możesz ani przez chwilę dać się oblecieć strachowi.
 

Billy Duffy

 

Duffy wyrósł na scenie londyńskiego post-punku w latach '80 grając w Theatre of Hate, zanim poznał Iana Astbury'ego i stworzył jeden z najbardziej energetycznych, niezwykłych i trwałych duetów w historii Rock'n'Rolla. Styl Duffy'ego to połączenie grubych power chordów zanurzonych w chorusowych delayach, melodycznych przesterowanych fraz inspirowanych Mirricone i brudnych, sprzęganych solówek - wszystko to składa się na nieporównywalne brzmienie.

 

 

Pierwsze dwa albumy The Cult, "Dreamtime" I "Love", umocniły pozycję zespołu elity czasów wchodzenia alternatywy, a późniejszy album zawierał w sobie utwór, który stał się ich najpopularniejszym singlem - mowa o "She Sells Sanctuary", który pozostaje hitem rozgłośni rockowych od 20 lat. Użyto go również podczas jednej z reklam Super Bowl 2012. Każda ścieżka na tych ikonicznych albumach powstała przy użyciu gitary Gretsch White Falcon. Duffy skorzystał z niej również na każdym kolejnym albumie - podbijających listy przebojów "Electric", "Sonic Temple" czy na najnowszym, zbierającym entuzjastyczne recenzje, albumie "Choice of Weapon."

 

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Gretsch Guitars Gretsch Guitars www.gretschguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gretsch Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości