Nowości w serii Gretsch Roots Collection

Nowości w serii Gretsch Roots Collection

20 stycznia 2013, 09:00
Producent: Gretsch Guitars

[img:6]

Gretsch nie bez powodu chwali się rozszerzeniem swojej Roots Collection - eklektycznej serii banjo, mandolin, gitar rezofonicznych ukulele i gitar akustycznych Rancher.

Instrumenty te odzwierciedlają ducha i styl ery poprzedzającej moment, w którym firma weszła na rynek z pierwszą gitarą elektryczną.

 

 [img:1]

Gretsch G9500 Jim Dandy Flat Top Parlor Style

 

Wierny gitarom typu parlor Gretsch "Rex" z lat '30, '40 i '50 zeszłego stulecia, zupełnie nowy G9500 Jim Dandy Flat Top Parlor Style posiada wszystko to, co znaleźć można było w tych "pierwszych instrumentach". Wszystko i coś ponadto, ponieważ G9500 wykonano z selekcjonowanych drzew, a także upewniono się, że wykończenie i ożebrowanie nada gitarze ciepłego i przyjemnego brzmienia. Skala 24" sprawia, że na instrumencie można grać godzinami bez utraty komfortu.

 

[img:2]

Gretsch G9240 Alligator Biscuit Roundneck

 

Jeśli twój styl to kąśliwe rytmy, palcowanie, używanie do gry slide'a lub cokolwiek w tym deseniu - w pełni mahoniowy, luksusowo wyposażony model gitary rezofonicznej G9240 Alligator Biscuit Roundneck i wytwarzane przez nią "muliste" brzmienie wypełnią w całości każdą scenę.

Tak jak w każdej ze znakomitych gitar rezonofonicznych Gretsch, tak i w modelu G9240, kluczowym elementem jest zupełnie nowa gretsch'owska diafragma  "Ampli-Sonic" w formie rezonofonicznego stożka. Ręcznie robiona we wschodniej Europie, wykonana z ponad 99-procentowego aluminium, diafragma Ampli-Sonic krzyczy dźwiękiem o imponującej jakości, głośności i brzmieniu.

 

[img:3]

Gretsch G9101 NYC Camp Uke

 

Kolejna nowość w kolekcji to model G9101 NYC Camp Uke - obowiązkowa pozycja dla każdego kolekcjonera instrumentów ukulele. Wierne odtworzenie wyglądu i charakterystyki instrumentów z okresu 1925-1935 z serii ukulele Gretsch "Camp". Możesz wrzucić to maleństwo do plecaka i grać na nim przy ognisku, siedząc na ławce, w lesie lub gdziekolwiek będziesz.

Instrument wyposażono w klonowy top, boki i tył. W gryf "nato" nabito 14 progów niewchodzących na korpus. Siodełko i mostek wykonano z drewna. Skala instrumentu to sopranowe 13.5". Strojenie seryjnie montowanych strun Aquila Nylgut odbywa się za pomocą kluczy typu friction (oś trzpienia, na który nakręca się strunę, jest równoległa do osi pokrętła). Instrument wykończony został w stylu półbłyszczącego malowania Blue Sunburst.

 

[img:4]

Gretsch G9112 Resonator-Ukulele

 

Dzięki zastosowaniu 6-calowego "biszkoptowego" stożka rezofonicznego, nowy niesamowity Gretsch G9112 Resonator-Ukulele sprawia, iż twoja gra będzie czymś wyróżniającym się i przyciągającym uwagę - niezależnie w jakim składzie akustycznym się znajdziesz.

Pozostałe elementy wyposażenia to: palisandrowy mostek typu "biscuit" z klonowym siodełkiem, mahoniowy top, tył i boki, jednoczęściowy mahoniowy gryf z kościanym siodełkiem, palisandrowa podstrunnica, 16 progów (4 z nich na korpusie), skala 15", klucze Grover 4B Sta-Tite Deluxe, struny Aquila Nylgut i transparentne wykończenie w półmacie. Instrument wyposażono również w firmowy pokrowiec.


[img:5]

Gretsch G9126 Guitar Ukulele


Gretsch G9126 Guitar Ukulele to kolejna nowość, dzięki której gitarzyści będą mogli osłodzić nieco produkcję muzyki za pomocą śpiewnych dźwięków ukulele. Dzięki strojeniu analogicznemu do gitary, jednak w przedziale A do a, instrument G9126 to idealna propozycja rozszerzająca serię ukulele, skierowana przede wszystkim do młodszych muzyków.

Pozostałe elementy wyposażenia to: mahoniowy top (jednolity, fornir ze środka pnia), laminowane boki i tył z mahoniu, jednoczęściowy gryf z mahoniu z kościanym siodełkiem, 19-progowa podstrunnica z markerami typu Snowflake, skala 17", palisandrowy mostek z kościanym siodełkiem, stroiki Grover State-Tite, struny Aquila i transparentne wykończenie w półmacie. Instrument wyposażono w firmowy pokrowiec.

Gitary Akustyczne Pozostałe instr. strunowe

Gdzie kupić?

Gretsch Guitars Gretsch Guitars www.gretschguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gretsch Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości