Allen & Heath QU Series: Nowa generacja mikserów cyfrowych

Allen & Heath QU Series: Nowa generacja mikserów cyfrowych

27 marca 2014, 09:37
Producent: Allen&Heath

Na popularności wciąż zyskują coraz mniejsze i coraz lepiej wyposażone miksery cyfrowe, wypełnione nowoczesną technologią i atrakcyjne w swej prostocie obsługi. Nowa seria QU od A&H daje temu pełne świadectwo.

Najnowsza seria konsolet QU składa się z dwóch modelI: QU 16 i QU 24. To w pełni wyposażone konsole mikserskie, bardzo ergonomicznie zaprojektowane i rozmiarowo niewielkie, jednak z wyposażeniem rodem z większych stołów.

Miksery QU wyposażone są w nowe preampy AnalogiQ specjalnie zaprojektowane przez A&H oraz jakościowe, 24-bitowe konwertery AD/DA. Oferują powierzchnię kontrolną zaprojektowaną z myślą o największej intuicyjności i wygodzie pracy, wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy oraz sekcję kontroli procesów kanałów Superstrip, w której każdy fizyczny kontroler odpowiada jednej konkretnej funkcji.

Każdy kanał posiada kontrolę gainu, fazy, filtr HPF, bramkę, insert, 4-pasmowy korektor parametryczny, kompresor i opóźnienie. Miksy posiadają ponadto equalizery graficzne i kontrolę balansu. QU 24, poza większą ilością przedwzmacniaczy i kanałów, posiada też kilka dodatkowych cech, jak przyciski Softkeys konfigurowalne przez użytkownika, 4 grupy czy matryca.

Poza standardowymi funkcjami miksera cyfrowego, QU posiadają również zmotoryzowane tłumiki podzielone na dwie warstwy plus trzecia konfigurowalna przez użytkownika, cyfrowe procesory efektów z systemów ILIVE wraz z dedykowanymi powrotami, funkcję zapisu scen oraz Total Recall, wbudowany interfejs audio USB automatycznie wykrywany na systemach MAC i zintegrowany wielośladowy rejestrator QU DRIVE mogący nagrać 18 ścieżek przy 48 kHz/24 bit.

 [img:1]

Allen & Heath QU 24

[img:2]
 

Allen & Heath QU 16

[img:3]

Miksery QU są w pełni kompatybilne z systemami miksu personalnego ME, posiadają też złącze DSNAKE, będące autorskim rozwiązaniem sieciowym Allen & Heath, służącym do komunikacji z cyfrowymi stagebox’ami. Ponadto, producent udostępnił dedykowaną aplikację QU-PAD do zdalnej kontroli urządzenia z iPada przez WiFi.

A wszystko to w eleganckiej, stalowej obudowie o atrakcyjnym, ergonomicznym kształcie i możliwości zamontowania w racku. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z nowym produktem od A&H.

 

[img:4]

 

Miksery Cyfrowe Rejestracja mobilna

Gdzie kupić?

Allen&Heath Allen&Heath www.allen-heath.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Allen&Heath rozwiń listę sklepów

25 lat minęło… Jubileusz rodziny Evolution Wireless Snnheisera
Więcej wiadomości