Fender Paramount - Nowa seria gitar akustycznych z premierą na NAMM 2016

Fender Paramount - Nowa seria gitar akustycznych z premierą na NAMM 2016

23 marca 2016, 09:00
Producent: Fender

Fender, firma ikona, znana każdemu miłośnikowi gitar, wzmacniaczy i akcesoriów z tym związanych, wprowadza na rynek nową serię gitar akustycznych o jakże zobowiązującej nazwie Paramount. Zaprojektowane w U.S.A i z wielką dbałością o szczegóły ręcznie wykonane instrumenty mają być właściwym narzędziem w realizowaniu wizji artystycznej muzyka.

Każda z gitar oferuje wiele rozwiązań znanych z klasycznych modeli z lat sześćdziesiątych, a więc ozdobny binding z wzorem szachownicy, charakterystyczna czarna maskownica, a także inkrustacje z abalonu oraz masy perłowej.

Całkowicie nowe przedwzmacniacze stworzone przy współpracy z firmą Fishman zostały specjalnie zaprojektowane dla każdego modelu serii, zapewniając pełną kontrolę nad brzmieniem. W skład serii wchodzą gitary dostępne w trzech kształtach korpusów, czyli: Dreadnought, Parlor, jak i Triple-0, a każdy z nich w wersjach Standard oraz Deluxe. Gitary na rynku dostępne są od lutego 2016 roku.

 

[img:1]

 

Wersja Deluxe

Tę wersję cechuje połączenie ducha vintage z najwyższym obecnie kunsztem wykonawczym w produkcji gitar. Korpusy zostały wykonane z najlepszych gatunkowo, wschodnio-indyjskich palisandrów oraz świerku Sitka na topie z dbałością o najwyższe standardy technologiczne, by dźwięk wydobywał się swobodnie, dając gitarze pełny, rezonujący ton.

Wersja Delux dostępna jest także z "wyścigowym", mahoniowym gryfem oraz hebanową podstrunnicą, aby sprostać najbardziej wymagającym stylom gry. Modele w tej wersji oferowane są w wykończeniach Natural oraz Vintage Sunburst wraz z twardym futerałem zapewniającym odpowiednią wilgotność przechowywania.

 

[img:3]

Fender PM-1 Deluxe Dreadnought, Vintage Sunburst

 

Wersja Standard

W tej wersji korpus został wykonany z mahoniu ze świerkiem Sitka na topie. Tutaj także dostępna jest "wyścigowa" wersja, a gryf wykonano z mahoniu wraz z palisandrową podstrunnicą. W odróżnieniu od wersji Deluxe, dostępne jest tylko wykończenie Natural. Gitary zaopatrzono również w futerały znane z serii Deluxe.

 

[img:4]

Fender PM-3 Standard Triple-0, Natural

 

Zdjęcia ze stoiska Fendera:

[img:2]

[img:6]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:13]

[img:15]

[img:14]

[img:16]

[img:17]

 
Gitary Akustyczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Fender rozwiń listę sklepów

Gitara

Miniaturowy preamp od Dave'a Friedmana
Więcej wiadomości