JOI Guitar - drewno z domu Hendrixa w gitarach akustycznych!

JOI Guitar - drewno z domu Hendrixa w gitarach akustycznych!

23 stycznia 2018, 12:51

Na przestrzeni lat na rynku pojawiło się wiele limitowanych serii gitar, wzmacniaczy i efektów sygnowanych przez Jimiego Hendrixa. Kanadyjska firma JOI Guitars postanowiła jednak pójść o krok dalej i... wykonać unikatowe instrumenty zbudowane z drewna pochodzącego z rodzinnego domu artysty.

[img:1]

[img:2]

 

Dom, w którym Jimi Hendrix spędził znaczną część swojego dzieciństwa, został wybudowany w 1920 i mieścił się przy 26th Avenue w Seattle. Ojciec muzyka nabył nieruchomość wiosną 1953 roku, w momencie kiedy Jimi miał 11 lat i dopiero rozpoczynał swoją przygodę z muzyką.

Organizacja Authentic Hendrix, założona przez rodzinę Jimiego, postanowiła nawiązać współpracę z kanadyjską firmą JOI Guitars, czego efektem będzie powstanie serii składającej się dokładnie z dziesięciu unikatowych gitar akustycznych o nazwie Harmonic Hendrix Home Guitars.

 

[img:8]

[img:6]

 

Jak twierdzi sam producent, będą to instrumenty w całości wykonane ręcznie. Do ich budowy zostaną wykorzystane starannie wyselekcjonowane gatunki drewna o najlepszych właściwościach akustycznych oraz drewno z odzysku, pochodzące ze wspomnianego domu Hendrixów. Dzięki temu, dziesięciu szczęśliwców będzie mogło wejść w posiadanie kawałka prawdziwej muzycznej legendy.

Gitary Jimiego były przedłużeniem jego samego... częścią tego, kim był. To, co czyni tę serię gitar wyjątkową, jest to, że każdy instrument będzie unikatowy, zawierający w sobie część dziedzictwa Jimiego i jego rodziny - miejsca, które nazywał domem. W pewnym sensie jest to więc część samego Jimiego. Cała koncepcja znaczy dla nas naprawdę dużo - Janie Hendrix, President & CEO of Authentic Hendrix, LLC.

Zobacz prezentację video:

 

[img:7]

[img:9]

 

Firma Joi Guitars zobowiązała się przekazać część wpływów ze sprzedaży instrumentów na konto Jimi Hendrix Park Foundation - organizacji non-profit zarządzającej przebudową parku im. Jimiego Hendrixa, znajdującego się w centrum Seattle, nieopodal wspomnianego domu muzyka.

Firma Joi Guitars już uruchomiła przedsprzedaż instrumentów. Dwa z nich zostaną zaprezentowane podczas rozpoczynających się właśnie targów NAMM 2018. 

 

Zobacz pozostałe zdjęcia:

[img:4]

[img:5]

[img:3]

[img:10]

[img:11]

 

Gitary Akustyczne

Gitara

NAMM'24: Valeton to świeży powiew w budżetowym segmencie
Więcej wiadomości