Powrót legendy: Neumann wraca do słynnego mikrofonu U 67

Powrót legendy: Neumann wraca do słynnego mikrofonu U 67

26 stycznia 2018, 10:00
Producent: Neumann
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Podczas wystawy NAMM 2018 Neumann ogłosił wznowienie produkcji legendarnego mikrofonu lampowego Neumann U 67 według oryginalnej specyfikacji. Ten model, wprowadzony na rynek w 1960 roku, zdefiniował brzmienie lat sześćdziesiątych: został studyjnym standardem na całe lata kształtowania się muzyki współczesnej.

[img:1]

Do dziś wielu wybitnych inżynierów dźwięku uznaje U 67 za najlepszy mikrofon ze względu na niesamowicie gładki dźwięk i niezwykłą wszechstronność.

Dźwięk i konstrukcja techniczna U 67 są naprawdę ponadczasowe. Stożkowy kształt obudowy i charakterystyczna osłona przetwornika stały się ikoną marki Neumann. Dziś wracamy do korzeni i prezentujemy mikrofon U 67, który został drobiazgowo odtworzony zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami. Jesteśmy bardzo dumni, że możemy ponownie pokazać ten znakomity mikrofon lampowy podczas NAMM” - powiedział Wolfgang Fraissinet, prezes Neumann.Berlin.

Powrót legendy

Po premierze w 1960 roku U 67 został szybko przyjęty jako nowy standard studyjnego mikrofonu ze względu na niezwykłą wszechstronność i wysoką jakość dźwięku. U 67 był pierwszym modelem wyposażonym w słynną kapsułę K 67, która od tamtego czasu zaczęła być kojarzona z „brzmieniem Neumanna” i nadal jest używana w nowszym mikrofonie U 87 A.

[img:2]

 

Nie mniej ważny jest obwód lampowy U 67, który cechuje się minimalnym poziomem wytwarzanego szumu. U 67 był także pierwszym mikrofonem, który dostosowano do nowoczesnych technik nagrywania, takich jak bliski plan: wprowadzono możliwość aktywacji filtru dolnoprzepustowego, kompensującego efekt zbliżenia, który występuje przy krótkich odległościach nagrywania. Mikrofon Neumanna świetnie radzi również z wysokimi poziomami ciśnienia akustycznego do 124 dB, nie powodując zniekształceń.

Współczesna edycja jest identyczna z modelem produkowanym w latach 1960-1971. U 67 powstał w oparciu o tę samą kapsułę i układ elektroniczny. Kluczowe części, takie jak transformator wyjściowy BV 12, zostały drobiazgowo odtworzone zgodnie z oryginalną dokumentacją. Lampy EF86 zostały starannie dobrane, aby uzyskać optymalną charakterystykę i najniższy poziom hałasu.

[img:3]

Niesamowita wszechstronność 

Dzięki trzem charakterystykom kierunkowości - dookólnej, kardioidalnej i ósemkowej - oraz zaawansowanemu obwodowi lampowemu, Neumann U 67 nadaje się do praktycznie każdego nagrania. Gładkie i subtelne brzmienie sprawia, że U 67 jest znakomitym mikrofonem wokalnym zarówno dla męskich, jak i damskich głosów. Ze względu na zasadniczo liniową charakterystykę w każdym ustawieniu kierunkowości, ten model Neumanna jest również bardzo wszechstronnym mikrofonem pod względem nagrywania różnych rodzajów instrumentówsmyczkowych, dętych, fortepianu, perkusji, gitary akustycznej i elektrycznej, gitary basowej czy kontrabasu.

[img:4]

U 67 Set

Podobnie jak pierwsza edycja, nowy U 67 będzie sprzedawany w wykonanej ręcznie w Niemczech walizce. Oprócz mikrofonu zestaw zawiera elastyczny uchwyt antywstrząsowy, kabel mikrofonowy i zasilacz NU 67 V, który został przeprojektowany w celu spełnienia dzisiejszych rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa. Nowa konstrukcja NU 67 V jest w pełni kompatybilna ze starszymi mikrofonami U 67 i automatycznie dostosowuje się do lokalnego napięcia sieciowego.

Zestaw U 67 będzie dostępny od marca 2018.

 [img:5]

Mikrofony Pojemnościowe

Gdzie kupić?

Neumann Neumann www.neumann.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Neumann rozwiń listę sklepów

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości