50 lat minęło...! Wielkie spotkanie gitarzystów we Wrocławiu

50 lat minęło...! Wielkie spotkanie gitarzystów we Wrocławiu

10 kwietnia 2019, 07:00

Jak co roku 1 maja, zgromadzeni na wrocławskim Rynku gitarzyści, będą próbowali ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa. W tym roku dodatkowa okazja - rocznica legendarnego festiwalu Woodstock, który odbył się równo 50 lat temu i stał się jednym z symboli muzyki rockowej. Do wspólnego grania poprowadzi Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa, jeden z najlepszych na świecie muzyków grających w identyczny sposób jak Hendrix. Prezentujemy program imprezy i zapraszamy Was do wzięcia udziału!

Stan Skibby z zespołem Leszka Cichońskiego zagra najważniejsze utwory z koncertu Jimiego Hendrixa podczas Woodstocku z roku 1969, z kultową już interpretacją „Star Spangled Banner”, czyli hymnu USA wykonanego na znak protestu przeciwko wojnie w Wietnamie. W finałowym utworze, zagranym wspólnie przez tysiące gitarzystów, zaprosimy na scenę wszystkie osoby ubrane w hipisowskim stylu „dzieci – kwiatów” oraz gitarzystów stylizowanych na Jimiego Hendrixa. Woodstockowe hasło „Peace & Love” popłynie z Wrocławia na cały świat! Dla najlepiej przebranych gitarzystów przewidziane są nagrody.

[img:2]

Stan Skibby pierwszy raz usłyszał muzykę Hendrixa we wrześniu 1970 r., kiedy jego starszy brat, Cubby, przyniósł do domu płytę „Band Of Gypsys”. Od tej pory słuchał Jimiego codziennie. Po ukończeniu Central High School w Chicago przyłączył się do grupy R&B Magnum Force. Ich pierwszy album był lokalnym hitem i sprzedał się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy. Stan Skibby założył swój pierwszy „hendriksowski” zespół w 1992 roku. Jego marzenie spełniło się w 1994 r., gdy zagrał z basistą „Band of Gypsys”, Billym Coxem, w klubie Buddy'ego Guya, świętując urodziny Jimiego Hendrixa. 19 lat temu przyjechał do Polski na zaproszenie Leszka Cichońskiego, który w trzydziestą rocznicę śmierci Jimiego Hendrixa zorganizował memoriałową trasę koncertową pt. „Tribute to Jimi Hendrix”. Według ankiet magazynów „Twój Blues” oraz „Gitara i Bas” krążek „Thanks Jimi” z udziałem Stana Skibby’ego został wybrany rockową i gitarową płytą roku. W 1999 roku wygrał Hendrix Competition Festival w Memphis. Mówią o nim: „żywy Hendrix” - gra, śpiewa i wygląda jak Jimi, jest leworęczny i jako jeden z niewielu gra naprawdę zębami, tak jak robił to Jimi!

Gitarowy Rekord Guinnessa bijemy już po raz siedemnasty. Aby dołączyć do grona „rekordzistów”, wystarczy nauczyć się pięciu podstawowych akordów (C G D A E) niezbędnych do zagrania „Hey Joe” Jimiego Hendrixa i zgłosić się 1 maja od godz. 10.00 na wrocławskim Rynku z gitarą (akustyczną, elektryczną, basową, klasyczną) lub innym instrumentem strunowym jak ukulele, mandolina, banjo czy bałałajka. Na gitarzystów, którzy zagrają z nami czekają ulgowe bilety na towarzyszące koncerty w ramach festiwalu 3-Majówka 2019. Spotkajmy się we Wrocławiu!


Program Gitarowy Rekord Guinnessa: 

1.05.19 godz.10.00 - 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2019
Zagraj z nami! Potrzebujemy 7411 gitar i Ciebie!

1.05.19 start godz. 17.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 - Dzień I
SLADE, THERION, NAPALM DEATH, ORGANEK, NOCNY KOCHANEK, COMA.

2.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 - Dzień II
ALESTORM, PIDŻAMA PORNO, MELA KOTELUK, KRZYSZTOF ZALEWSKI, THE DUMPLINGS, ALBO INACZEJ, IRA, TEN TYP MES, ROSALIE., DECAPITATED, CLOCK MACHINE, FLIRTINI, HUNTER.

3.05.19 start godz. 15.00 Pergola, ul Wystawowa 1, Wrocław
3-Majówka 2019 - Dzień III
TARJA TURUNEN, KULT, HAPPYSAD, ANIA DĄBROWSKA, ŁĄKI ŁAN, O.S.T.R., KASIA NOSOWSKA, ILLUSION, LUXTORPEDA, BITAMINA, MERY SPOLSKY, PABLOPAVO i LUDZIKI, GOORAL.

[img:1]

Gitary Elektryczne Klasyczne Akustyczne Elektroakustyczne Basowe Ukulele Pozostałe instr. strunowe

Gitara

Wszystkomający analogowy delay od Walrusa
Więcej wiadomości