Kolejna edycja Warsaw Fingerstyle Festival już we wrześniu

Kolejna edycja Warsaw Fingerstyle Festival już we wrześniu

22 lipca 2019, 12:00

Już po raz piąty w warszawskim Centrum Kultury Wilanów spotkają się miłośnicy gitary z kraju i zagranicy. Trzydniowej imprezie towarzyszyć będzie międzynarodowy konkurs gitarowy oraz wystawa sprzętu muzycznego.

W tym roku Festiwal obejmuje szerokie spektrum stylów i gatunków, proponując słuchaczom podróż od klasycznych dźwięków - przez fingerstyle na gitarze akustycznej - aż po mocne rockowe brzmienia.

Gitara fingerstyle to najbardziej widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Styl ten pozwala na solowej gitarze stworzyć iluzję gry kilku instrumentów grających w tym samym czasie. Fingerstyle bije rekordy popularności na świecie, o czym świadczą wielomilionowe odsłony w serwisie YouTube.

 

Line up Warsaw Fingerstyle Festival V (20-23 września 2019)

 
  • Woch&Guzik Duo (PL, 20.09)
  • Stefano Barone (ITA, 21.09)
  • Thomas Zwijsen (BEL)
  • Michael Kobrin (ISR)
  • Lion Shepherd akustycznie (PL)
  • Międzynarodowy Konkurs Gitarowy
  • Ryszard Bałauszko (PL, 23.09)

 

Guitar Competition

Podczas Warsaw Fingerstyle Festival odbędzie się również konkurs zaadresowany do wszystkich gitarzystów akustycznych oraz klasycznych wykonujących muzykę instrumentalną solo lub w duecie.

Eliminacje do konkursu odbędą się drogą internetową za pośrednictwem portalu YouTube. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy gitarzysta mający dostęp do sieci ma szansę zaprezentować swoje umiejętności, zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez partnerów festiwalu oraz wystąpić na scenie w ramach Warsaw Fingerstyle Festival 2019.

Konkurs składa się z 2 etapów: I etap - eliminacje drogą internetową II etap - prezentacja utworów na żywo przed jury. Spośród zgłoszeń internetowych jury zaprosi nie więcej niż 15 wykonawców do II etapu konkursu, który będzie miał formę występów na żywo. II etap odbędzie się 21 września 2019r. przed wieczornymi koncertami gwiazd. Termin końcowy przyjmowania zgłoszeń zostanie ogłoszony wkrótce!

 

[img:1]

 
Gitary Klasyczne Akustyczne Elektroakustyczne

Gitara

Nowości w serii Vintage Pedals od Orange
Więcej wiadomości