Blackstar HT MK III - trzecia odsłona serii wzmacniaczy

Blackstar HT MK III - trzecia odsłona serii wzmacniaczy

29 kwietnia 2024, 09:00
autor: Przemysław Rajewski
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Aż ciężko uwierzyć, ale wzmacniacze Blackstar są na rynku już 20 lat! Świetnym sposobem, by uczcić tę rocznicę, jest wypuszczenie trzeciej odsłony wzmacniaczy HT. Czego możemy się spodziewać? Jak to w przypadku tej marki, nowoczesnego designu, mnogości ciekawych dodatków i… klasycznego, lampowego brzmienia.

 

[img:6]

 

Blackstar HT MK III to trzecia już odsłona tej popularnej serii wzmacniaczy. Najmniejszym jej przedstawicielem jest model HT-1R. To 1-wattowe, lampowe maleństwo posiada trzy tryby pracy (British Clean, Classic oraz Modern Overdrive), reverb oraz globalne EQ, volume oraz gain. Całość napędza pojedyncza lampa ECC83, która karmi sygnałem 8-calowy, fabryczny głośnik. Praktycznym dodatkiem jest gniazdo USB-C, które w znaczący sposób ułatwia nagrywanie.

 

[img:5]

 

Z kolei HT-20 oferuje nam już 20 wattów mocy, pętlę efektów oraz możliwość podpięcia przełącznika nożnego. Mamy tu do dyspozycji dwa kanały, które mogą pracować w kilku trybach. Możliwości użytkowe mocne zwiększa studyjnej jakości reverb, który może być sterowany za pomocą aplikacji Architect. Praktyczną opcją dla osób grających w domu jest możliwość redukcji mocy z 20 do 2 wattów.

 

[img:3]

 

Kolejnym dodatkiem do trzeciego pokolenia wzmacniaczy HT jest model HT-5R. Mamy tu mieszankę 5-wattowego wzmacniacza (z możliwością redukcji do 0,5 watta) oraz 12- calowego, fabrycznego głośnika. Podobnie jak w innych modelach, tak i tu możemy korzystać z aplikacji Architect oraz CabRig, która oferuje wirtualne kolumny gitarowe oraz głośniki, co jest doskonałą opcją dla osób, chcących nagrywać swój instrument.

 

[img:2]

 

Jeśli jeszcze Wam mało, Blackstar przygotował kolumny głośnikowe do wyżej wymienionej serii. HT-112OC oraz HT-212VOC to odpowiednio kolumny 1x12 oraz 2x12, które dzięki demontowanemu tyłowi, mogą pracować jako konstrukcje zamknięte lub otwarto.

 

[img:1]

 

[img:4]
 

Kolumny gitarowe Głowy gitarowe Wzmacniacze

Gdzie kupić?

Blackstar Amplification Blackstar Amplification blackstaramps.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin

Gitara

Legitne Plexi od Dave'a Friedmana
Więcej wiadomości