Urządzenia od Cameo na niemieckim festiwalu muzyki elektronicznej Nature One

Urządzenia od Cameo na niemieckim festiwalu muzyki elektronicznej Nature One

18 października 2019, 12:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Time Warp, SonneMondSterne lub Love Family Park... fani gatunku EDM w Niemczech mają szeroki wybór festiwali openairowych. Na NATURE ONE historia gatunku EDM jest tworzona do dziś. W swoje 25 urodziny przyciągnął ponad 65.000 fanów rave'u do byłej bazy rakietowej Pydna w Hunsrück, gdzie zagrali światowej klasy DJ-e: Paul van Dyk, Eric Prydz i Richie Hawtin.

Oprócz sceny na świeżym powietrzu, festiwal przyciąga też fanów do namiotu Century Circus. W 'Home of Techno' ponad 10.000 uczestników festiwalu tańczyło w rytm mocnych bitów Richiego Hawtina, DJ Rusha, Svena Vätha i Felixa Kröchera - zahipnotyzowanych drżącym basem i gigantycznym pokazem świetlnym, z wykorzystaniem spotów Cameo i ruchomych głowic beam: AZOR B1 i OPUS SP5.

 

[img:3]

 

Century Circus o powierzchni około 5.000 m2 jest największą zadaszoną powierzchnią festiwau Nature One. Po raz pierwszy w historii festiwalu, doświadczony projektant oświetlenia EDM, Benedikt 'Bemo' Moser, zlecony przez dostawców usług technicznych BSS events GmbH i Actionlight GmbH, polegał na ruchomych głowicach Cameo i umieścił 60 ruchomych głów OPUS S5, a także 121 ruchomych głów beam AZOR B1 w namiocie Century Circus. 

 

Korzystając z Azora B1, powielaliśmy charakterystyczny, złożony kształt struktur kratownicowych, a także wzmocniliśmy trójwymiarowy efekt całej konstrukcji, wyjaśnia Benedikt Moser. Przechylone pod kątem 45 ° reflektory tworzą skrzyżowane wiązki i dalekosiężne pola świetlne, podkreślając wymiary sceny. Aby wzmocnić ten efekt, zgodnie z koncepcją projektową, na zewnętrznych krawędziach namiotu zainstalowano grupy spotów OPUS S5  w kształcie litery A lub V. 

 

Ze względu na płaski kąt zarówno od ziemi, jak i od wież PA, OPUS S5 stworzył silny kontrast z resztą konstrukcji, która jest w dużej mierze skoncentrowana między masztami namiotu. Koncepcja przewidywała, że OPUS S5 w licznych pozycjach i ruchach pan / tilt stworzą identyczne wrażenie wizualne niezależnie od kąta patrzenia. Ponadto w ten sposób zdjęcia ze sceny w stronę tłumu są niezwykle ciekawe wizualnie. 

 

[img:5]

 

Benedikt Moser od lat polega na produktach Cameo i był w stanie przetestować przydatność nowych OPUS S5 i AZOR B1 do wymagającego festiwalu EDM w ramach przygotowań do Nature One.

Nature One oznacza: 14 godzin ciągłej pracy w warunkach zapylenia i wysokiej wilgotności. Oprócz swojej odporności, reflektory Cameo przekonały również doświadczonego operatora światła we wszystkich innych obszarach:

 

Możliwość zintegrowania dużej liczby beamów bez przekroczenie limitu masy masztów namiotowych. Reflektory musiały również wykazywać odpowiednią wydajność, a także dobre Gobosy, aby stworzyć uporządkowane projekcje, a także piękne animacje. Jednocześnie podczas tego rodzaju wydarzeń naturalnie musimy również kontrolować budżet.

 

[img:4]

 

Nature One było kolejnym wydarzeniem, gdzie urządzenia Cameo okazały się strzałem w dziesiątkę. Między innymi dzięki wysokiej elastyczności i zintegrowanym uchwytom Omega ze zmiennymi odstępami między zaciskami - wszystkie wymagania projektantów i realizatorów zostały spełnione. 

 

 

Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

HiFi

Test gitar basowych Aria PRO II RSB
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz