Premiera nowych produktów ClayPaky we Frankfurcie

Premiera nowych produktów ClayPaky we Frankfurcie

12 kwietnia 2024, 16:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Claypaky
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Frankfurt, jak co roku wiosną gościł targi Prolight + Sound, na których - znów jak co roku - włoska firma ClayPaky zaprezentowała nowe urządzenia, które już wkrótce będą dostępne w sprzedaży. Jednym z nich jest ORKIS CYC, czyli 6-kolorowa cyklorama LED-owa, kolejnym zaś VOLERO CUBE, czyli efektowe światło w formie  sześciokąta, łączące w sobie beama, washa i efekt strobe.

 

 

ClayPaky Orkis Cyc

Tradycyjne lampy cykloramowe bywają nieporęczne, hałaśliwe i energochłonne, stąd firma ClayPaky dołożyła do swojej oferty Orkis Cyc marki ADB. Ta innowacyjna oprawa łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów: teatralną doskonałość kolorów z najnowocześniejszą technologią aktywnego chłodzenia cieczą FLOW. Zbudowany w oparciu o wielospektralną, 6-kolorową technologię HCR LED oferuje szeroki wybór kolorów i precyzyjne możliwości ściemniania.

 

[img:1]

 

Dodanie barwy bursztynowej, cyjanowej i limonkowej (Amber, Cyan, Lime) do standardowych kolorów RGB zapewnia dokładne odwzorowanie kolorów i elastyczność w konfiguracjach oświetlenia, w tym światła białego o zakresie temperatury barwowej od 2500 K do 8000 K. Kompaktowy i lekki (<6 kg) pozwala na jego łatwe zainstalowanie na podłodze lub kratownicy.

Technologia FLOW, aktywny system chłodzenia cieczą, skutecznie redukuje poziom hałasu do 24,2 dB w trybie standardowym, co jest idealne do cichej pracy bez utraty wydajności w produkcjach teatralnych i studiach filmowych. Orkis Cyc to pierwsza na świecie oprawa w sektorze oświetlenia rozrywkowego wykorzystująca tę technologię.

 

[img:2]

 

ClayPaky Volero Cube

Volero Cube to kompaktowa oprawa o stopniu ochrony IP66, płynnie łączącą efekty wash, beam i strobo. Można go skonfigurować tak, aby tworzył oszałamiające i dynamiczne elementy oświetleniowe, zarówno pracując pojedynczo, jak i w ciekawe zaaranżowanych formacjach.

 

[img:3]

 

Volero Cube to prawdziwe „urządzenie fusion 4 w 1", wyposażone w 4 mocne diody LED RGBW o mocy 60 W i chłodnobiałe paski LED w kształcie krzyża do efektu strobo, które można kontrolować piksel po pikselu pozwalając na łączenie różnych poziomów efektów i uwalniając kreatywność projektanta. Na tym jednak się nie kończy – wiele pojedynczych jednostek można łatwo i bezproblemowo połączyć, aby zaspokoić wszelkie potrzebne kreatywne rozwiązania geometryczne. Volero Cube to pierwsze z nowej serii kompaktowych, mocnych i wszechstronnych ruchomych głów ClayPaky.

 

[img:4]
 

Koloryzatory Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości