Dwa nowe, sygnowane przez Nuno B. modele Washburn

Dwa nowe, sygnowane przez Nuno B. modele Washburn

5 marca 2020, 11:00
Producent: Washburn
Dystrybucja: Music Info

"Małżeństwo" Nuno Bettencourta, gitarzysty Extreme, oraz firmy Washburn jest jednym z najdłużej trwających związków w świecie sprzętu muzycznego. Do sporej ilości sygnowanych przez muzyka gitar, dołączyły ostatnio dwa modele Nele, czyli Telecastera polanego szczyptą gitarowego szaleństwa Nuno. 

 

 

[img:4]

 

Od początku lat 90-tych gitary Washburn, sygnowane przez wirtuoza o portugalskich korzeniach, cieszą się niesłabnącą popularnością. Te niezwykle proste instrumenty (jesionowy korpus, elektronika Bill Lawrence) są wprost stworzone do rocka i idealnie czują się w tej estetyce. Inną cechą gitar N4 jest charakterystyczne łączenie gryfu z korpusem, zapewniające bezproblemowy dostęp do najwyższych pozycji. Wszystkie te cechy znajdziemy rzecz jasna również w modelach Nele

 

[img:1]

 

Washburn Nele (występujący w dwóch wersjach Standard i Deluxe) to instrument wzorowany na nieśmiertelnym Telecasterze. W obu przypadkach korpus wykonany został (a jakże !) z jesionu bagiennego, przy czym wersja Deluxe posiada dodatkowo nakładę z klonu wzorzystego. Nele Standard posiada klonowy gryf oraz podstrunnicę podczas gdy wersja Deluxe posiada podstrunnicę wykonaną z hebanu. 

 

[img:2]

 

Uwagę zawraca również hardware - przetworniki Seymour Duncan Vintage Stack oraz Bill Lawrence L-250 sterowane są za pomocą 6-pozycyjnego przełącznika Freeway Ultra, pozwalającego na następujące konfiguracje:

 

  • Position 1 - Neck Pickup
  • Position 2 - Bridge + Neck Pickups
  • Position 3 - Bridge Pickup
  • Position 4 - Both Pickups in Series + In Phase
  • Position 5 - Both Pickups in Series + Out of Phase
  • Position 6 - Both Pickups in Parallel + Out of Phase

 

[img:3]

 

Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Washburn Washburn www.washburn.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Washburn rozwiń listę sklepów

Gitara

Gitarowy Rekord Świata 19 czerwca (Wrocław) - zobacz
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz