Gibson kopiuje legendę dla legendy!

Gibson kopiuje legendę dla legendy!

12 października 2020, 12:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

To z pewnością jedna z najbardziej kultowych gitar w dziejach. Gibson Greeny’ 1959 Les Paul Standard przeszedł przez ręce takich legend jak Peter Green (Fleetwood Mac), Gary Moore oraz Kirk Hammett (Metallica). Ten zasłużony instrument doczekał się właśnie klonu, wykonanego dla ostatniego właściciela. Jednorazowy biały kruk, a może zapowiedź limitowanej serii? 

 

 

Niewiele gitar może poszczycić się bogatszą historią. Gibson Greeny’ 1959 Les Paul Standard najpierw trafił w ręce słynnego Petera Greena (Fleetwood Mac), który następnie odsprzedał go za śmieszną kwotę 300 funtów pewnemu  młodziutkiemu, utalentowanemu gitarzyście (Gary Moore). Kilkadziesiąt lat później i kilka milionów sprzedanych albumów później, instrument ten trafił w ręce innej legendy - Kirka Hammetta z zespołu Metallica. Tym razem możemy przypuszczać, że kwota była troszkę wyższa (może o cztery zera wyższa?). 

 

[img:1]

 

Gitarzysta zespołu Metallica nie miał oporów, by zabierać tego zasłużonego emeryta w trasy oraz korzystać z tego instrumentu w studiu. Firma Gibson postanowiła zrobić niespodziankę Kirkowi, budując dla niego kopię tego unikalnego instrumentu. Zdjęcie niestety nie poraża jakością, nas natomiast zastanawia, czy jest to jednorazowa kopia, czy może zapowiedź jakieś limitowanej serii? Chętnych z pewnością by nie zabrakło.

 

[img:2]

 

[img:3]

 
Gitary Elektryczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Wielbiciele marki Sunn - NU-1 to coś dla Was!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz