Genelec przedstawia nowe i niespotykane dotychczas funkcje systemu GLM 4

Genelec przedstawia nowe i niespotykane dotychczas funkcje systemu GLM 4

31 grudnia 2020, 09:00
Producent: Genelec

Firma Genelec ogłosiła nową, bezpłatną aktualizację swojego niezwykle popularnego oprogramowania GLM do konfiguracji, kalibracji i sterowania systemem monitorów odsłuchowych.

System GLM 4, w nowej odsłonie, oferuje teraz użytkownikom Genelec SAM (Smart Active Monitoring) korzyści płynące z kompatybilności z Mac OS Catalina, elegancki nowy interfejs użytkownika i wiele cennych nowych funkcji. Minimalizując rozpraszający wpływ akustyki pomieszczenia na jakość dźwięku, GLM 4 zapewnia niezrównane i prawdziwie referencyjne wrażenia dźwiękowe - wszędzie tam, gdzie użytkownik zdecyduje się pracować. To właśnie dlatego GLM 4 wspiera kreatywność, pozwalając tworzy miksy, które bez obaw można porównywać w innych pomieszczeniach i na innych systemach odtwarzania.

 

[img:1]

 

Bazując na danych badawczych zebranych na przestrzeni dziesięcioleci w tysiącach studiów na całym świecie, GLM 4 bezproblemowo integruje się z inteligentnym DSP w każdym monitorze SAM, umożliwiając połączenie w sieć, konfigurację i indywidualną kalibrację każdego monitora i subwoofera pod kątem specyficznego środowiska akustycznego użytkownika. Zestaw mikrofonów referencyjnych GLM umożliwia dokładną analizę akustyki pomieszczenia użytkownika, a funkcja AutoCal GLM automatycznie optymalizuje każdy monitor i subwoofer pod kątem poziomu głośności, opóźnienia odległości, fazy zwrotnicy subwoofera i wyrównania odpowiedzi akustycznej pomieszczenia. Dodatkowo, użytkownik ma wiele możliwości dalszej regulacji manualnej, co w razie potrzeby umożliwia pełną personalizację. Ten poziom elastyczności sprawia, że ??GLM 4 jest idealnym narzędziem zarówno dla użytkowników, którzy chcą dostroić i tak już doskonałe pomieszczenie, jak i tych, którzy pracują w trudniejszych przestrzeniach, które nie zostały pierwotnie zaprojektowane do profesjonalnych zastosowań.

Zgodny z systemami Windows i Mac OS, w tym 10.15 Catalina, GLM 4 ma zupełnie nowy interfejs użytkownika, który zapewnia szybszą, bardziej intuicyjną i łatwiejszą nawigację. Nowa szata graficzna, stworzona we współpracy z wiodącym projektantem Harri Koskinenem, łączy przejrzystą, atrakcyjną estetykę z unikalnym charakterem.

 

[img:2]

 

GLM 4 oferuje wszystko to, co było dostępne w poprzedniej wersji GLM 3, z dodatkiem nowych opcji, w tym dedykowanych funkcji konfiguracji i sterowania do odsłuchu immersyjnego oraz doskonałą kompatybilność z licznymi  standardami dźwiękowymi spotykanymi w masteringu, transmisji, OTT i filmie. GLM 4 pozwala na zapisywanie danych i ustawień lokalnie oraz w chmurze, dając użytkownikowi opcje pełnej mobilności.

W połączeniu z najnowocześniejszym DSP zintegrowanym ze wszystkimi Genelec SAM, GLM 4 oferuje użytkownikowi unikalne korzyści, których nie może zaoferować żaden inny system kalibracji pomieszczenia. GLM 4 obsługuje w pełni skalowalne systemy od mono i stereo do ponad 80 kanałów reprodukcji immersyjnej, co czyni go najbardziej zaawansowanym i elastycznym  systemem kalibracji pomieszczenia na rynku. Ścisła integracja sprzętu i oprogramowania zapewnia również najlepszą możliwą wydajność i zakres dynamiki systemu oraz umożliwia użytkownikowi przełączanie się między konfiguracjami monitorów bez konieczności korzystania z dodatkowych wyjść DAW - lub inwestowania w kosztowny sprzęt zewnętrzny.

 

[img:3]

 

Dodatkowo, ponieważ zarządzanie i optymalizacja systemu odbywa się na końcu łańcucha sygnału - w samych monitorach i subwooferach - użytkownicy GLM 4 mogą korzystać z niskiej latencji, co pozwala na ominięcie dodatkowego oprogramowania korygującego odsłuch. Ułatwia to proces twórczy, niwelując konieczność przełączania się między trybami “nagrywania'' i “miksowania''. Po kalibracji, ustawienia GLM 4 można zapisać bezpośrednio w samym monitorze lub subwooferze, unikając przypadkowych zmian - a tym samym sprawiając, że GLM 4 jest idealny do pomieszczeń z wieloma użytkownikami oraz do wymagających środowisk produkcyjnych.

 

GLM 4 jest efektem wieloletnich badań nad wpływem akustyki pomieszczenia na wydajność systemu monitorowania. System usprawnia pracę użytkownika i podnieść jakość jego miksów. Zgodnie z naszą filozofią projektowania dotyczącą zrównoważonego rozwoju, GLM 4 jest również w pełni „wstecz kompatybilny”  ze wszystkimi generacjami SAM. Oznacza to, że profesjonalni użytkownicy mogą nie tylko być pewni, że GLM 4 jest dzisiaj najbardziej zaawansowanym, wydajnym i intuicyjnym systemem kalibracji monitorów dostępnym na rynku, ale także gwarantuje, że monitory z serii Genelec SAM są wyjątkowo bezpieczną, skalowalną, przyszłościową, a także długoterminową inwestycją.

Siamäk Naghian - Dyrektor zarządzający Genelec

 

Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Studio

Audiotech oficjalnym dystrybutorem Waldorf w Polsce
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz