Aktualizacja 1.2 dla Novation Launchkey mk3 już dostępna

Aktualizacja 1.2 dla Novation Launchkey mk3 już dostępna

11 kwietnia 2024, 09:00
Producent: Novation
Dystrybucja: AUDIOTECH

Gorącym newsem marca była najnowsza wersja profesjonalnego DAWa Ableton Live 12 Suite. Ultra płynna praca z Abletonem jest możliwa dzięki kontrolerom Novation z serii Launchkey, które teraz dostały aktualizację firmware’u. Nowa wersja oprogramowania 1.2 jest do pobrania za pośrednictwem Components.

 

Co nowego w wesji 1.2?

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania przyciski Play i Stop będą wysyłać odpowiednie komunikaty Start/Stop w czasie rzeczywistym przez USB i MIDI podczas pracy poza DAW. Zapewne ucieszy Cię ta zmiana zwłaszcza, jeśli pracujesz z zewnętrznym sprzętem, takim jak sekwencery i grooveboxy. W przypadku Launchkey Mini, jednokrotne naciśnięcie przycisku Play wysyła komunikat „Start”, a ponowne naciśnięcie przycisku Play wysyła komunikat „Stop”.

 

[img:1]

Przychodzące komunikaty MIDI będą teraz sygnalizowane poprzez podświetlenie kontrolerów Novation Launchkey – wizualnie obrazując status włączenia lub wyłączenia zgodnie z otrzymanymi komunikatami. Funkcja ta jest dostępna dla padów (modele Mini, 25 i 37) oraz przycisków pod Faderami (modele 49, 61 i 88).

Możesz teraz wybrać które tryby Fader, Pad i Port, będą używane po włączeniu kontrolera, aby natychmiast znaleźć się we właściwym miejscu. Funkcja ta nie jest dostępna w Launchkey Mini.

 

Pobierz aktualizację

 

[img:2]

 

Do kontrolerów Novation Launchkey mk3 dołączony jest Ableton Live Lite. Koszt upgrade’u z Ableton Live Lite jest niższy o ponad 800 zł niż zakup pełnej wersji Ableton Live 12, więc śmiało kupuj Novation Launchkey mk3 i ciesz się pełną wersją Ableton 12 wraz z nowym kontrolerem w cenie zakupu pełnej wersji Ableton Live 12.

 

[img:3]

Kontrolery MIDI USB Klawiatury sterujące

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Novation rozwiń listę sklepów

Studio

Klasyk Eventide na pokładzie DAW
Więcej wiadomości