Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku - Icon Pro Audio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku - Icon Pro Audio

19 kwietnia 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: iCON Pro Audio
Dystrybucja: Sound Service GmbH

Konsolety mikserskie marki Harrison odcisnęły mocne piętno na brzmieniu muzyki minionych lat. Korzystali z nich twórcy najwyższej rangi, jak choćby Michael Jackson (nagrywając wiekopomne dzieło, jakim jest płyta „Thriller”), Genesis, AC/DC czy LED Zeppelin. Można zatem uznać, że takie „towarzystwo’ stanowi wystarczającą rekomendację i świadectwo niepośledniej klasy mikserów Harrisona. Ale, jak każda dobra rzecz, ma to swoją cenę. Zakup konsolety tej marki to nie mały wydatek, ale mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy – nie dysponując budżetem wielkich kompanii płytowych – chcieliby móc cieszyć się tym klasycznym soundem.

Firma Icon Pro Audio wprowadziła do sprzedaży interfejs, na pokładzie którego pracują dwa przedwzmacniacze o zakresie wzmocnienia aż 70 decybeli, żywcem przeniesione z konsolet 32Classic Harrisona. 32Ci, bo o tym urządzeniu tutaj mowa, jest interfejsem USB-C, oferującym 12 kanałów wejściowych i tyleż wyjściowych.

[img:1]

[img:2]

Wspomniane preampy pracują na dwóch pierwszych kanałach, wyposażonych w uniwersalne wejścia combo. Kolejne dwa przynależą do wejść liniowych na TRS-ach, pracujących z poziomem +4/-10 dB, zaś pozostałe osiem to kanały powiązane z optycznym portem ADAT. Dwie stereofoniczne pary wyjść analogowych mają postać złącz TRS, a zestawu dopełnia port ADAT. Dwa niezależne gniazda słuchawkowe pozwalają na równoczesną pracę dwóch osób, z możliwością regulacji proporcji odsłuchu pomiędzy sygnałem z DAW i wejść interfejsu.

 

 

Konsolety Harrisom zasłynęły ze swoich filtrów – górno- i dolnoprzepustowych, które w 32Ci tworzą sekcję korekcji. Cechują się one szerokim zakresem pracy (HP 25 Hz - 3,15 kHz; LP 160 Hz – 20 kHz), co – wbrew pozorom, jeśli spojrzeć na jej „zawartość” – pozwala na całkiem efektywne kształtowanie brzmienia. Możliwości w tym względzie dopełnia przycisk Bump, którego użycie uruchamia delikatny rezonans filtrów.

Zakres dynamiki przetworników A/C wynosi 125 dB (A-ważony), zaś w drugą stronę 129 dB. Szumy i zakłócenia własne nie przekraczają poziomu, odpowiednio, -117 i -120 dB. Przetworniki przetwarzają sygnał w pełnym paśmie akustycznym 20 Hz – 20 kHz.

  [img:3]

  

Należy koniecznie wspomnieć o tym, że 32Ci to interfejs, który świetnie sprawi się także w zastosowaniach streamingowych. Otóż dzięki zastrzeżonej przez iCON Pro Audio technologii „UNI” i pracującemu w oparciu o nią portowi OTG (USB-C) można bezproblemowo podłączyć urządzenie do transmisji strumieniowej i realizować transmisję na żywo.

Wygląd interfejsu 32Ci przywodzi na myśl klasyczny sprzęt studyjny. Czarna płyta czołowa i drewnopodobne boczki dodatkowo nadają mu elegancji i wintydżowego sznytu. Nie ulega więc wątpliwości, że sprzęt ten nie przyniesie wstydu autorom vlogów.

 

Zobacz także inne konsolety / kontrolery w naszym reportażu z NAMM 2024


 

USB Interfejsy audio

Gdzie kupić?

iCON Pro Audio iCON Pro Audio iconproaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

adres:
Moriz-Seeler-Straße 3 12489 Berlin

Studio

Klasyk Eventide na pokładzie DAW
Więcej wiadomości