Ogrody wypełnione światłem dzięki ponad 500 reflektorom Cameo

Ogrody wypełnione światłem dzięki ponad 500 reflektorom Cameo

12 lutego 2021, 11:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (Royal Horticultural Society) to wiodąca na świecie organizacja charytatywna zajmująca się ogrodnictwem. RHS inspiruje miliony ludzi do angażowania się w ogrodnictwo, czy to poprzez wizyty w jednym z czterech brytyjskich ogrodów, pokazy kwiatów czy imprezy sezonowe. Jednym z bardzo popularnych wydarzeń ostatnich lat były iluminacje Glow w okresie świątecznym.

Illuminate Design, integrator AV z Witham w Essex, jest obecnie odpowiedzialny za oświetlenie ogrodów w Wisley, Hyde Hall i Harlow Carr. Wybierając odpowiednie urządzenia do oświetlenia obszarów o powierzchni do 150 ha, zespół Illuminate Design zakupił ponad 500 reflektorów punktowych od Cameo.

 

[img:2]

[img:15]

[img:3]

 

Głównym elementem oświetleniowym rozległych ogrodów z niezliczonymi gatunkami drzew i roślin, a także różnymi budynkami, jest 280 zewnętrznych reflektorów Q-Spot 40i z 40 W RGBA LED. Zespół kierowany przez dyrektora zarządzającego Illuminate Design, Robina Shepharda-Blandy'ego, wykorzystuje te spoty do precyzyjnego oświetlania obiektów i, w razie potrzeby, podświetlania ich jaskrawymi kolorami. FLAT PRO FLOOD 600 do użytku zewnętrznego z diodami LED RGBWA 6 w 1 wygląda jak "szerokie pociągnięcia pędzla w powietrzu". Ponad sto opraw typu wash ZENIT - 30 typu W600 i 75 typu W300 - zapewnia jeszcze większą moc i elastyczność. Firma Illuminate Designs znalazła również idealne miejsce w ogrodach dla zewnętrznych reflektorów FLAT PRO 7 i FLAT PRO 12 RGBWA.

 

[img:6]

[img:17]

 


Kilka lat temu dowiedzieliśmy się o Cameo, kiedy szukaliśmy reflektorów do projektów stałych instalacji - wyjaśnia Robin Shephard-Blandy. Cameo zawsze oferowało nam coś więcej niż konwencjonalne rozwiązania. Dlatego było dla nas oczywiste, że umieściliśmy Cameo na pierwszym miejscu, kiedy ponownie szukaliśmy szeregu reflektorów do tymczasowych instalacji. Asortyment Cameo jest bardzo obszerny i oferuje nam prawie wszystko, czego potrzebujemy, od małego Qspot 40i po potężne washe W600. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z dużej mocy świetlnej i jednolitego mieszania kolorów. Spoty, naświetlacze i washe są używane zarówno oddzielnie, jak i w sieci DMX. ZENIT W300 i W600 są również wyposażone w zintegrowany nadajnik-odbiornik W-DMX do oświetlania małych krzewów, instalacji artystycznych, a nawet ogromnych sekwoi rozsianych po całym terenie. 

 

W wyniku swoich dotychczasowych osiągnięć Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze przedłużyło owocną współpracę z Illuminate Design o kolejne trzy lata. Przyglądając się uważnie w trakcie spaceru po ogrodach, można odkryć kilka reflektorów z charakterystycznym logo Chamäleon.

 

[img:8]

[img:16]

 

Do oświetlenia Royal Horticultural Society wykorzystano:

 
  • 280 × zewnętrzny reflektor spot Cameo Q-SPOT 40i RGBA LED
  • 91 × zewnętrzny naświetlacz Cameo FLAT PRO FLOOD 600 IP65 
  • 75 × zewnętrzny wash Cameo ZENIT W300 LED 
  • 30 × zewnętrzny wash Cameo ZENIT W600 LED
  • 24 × zewnętrzny reflektor Cameo FLAT PRO 12 RGBWA LED 
  • 24 × zewnętrzny reflektor Cameo FLAT PRO 7 RGBWA LED

 

[img:12]

[img:18]

 
Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

HiFi

Unikalna sygnatura od Kiesel oraz JB
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz