Martin Professional przedstawia MAC Viper XIP - wysokowydajną ruchoma głowę do zastosowań zewnętrznych

Martin Professional przedstawia MAC Viper XIP - wysokowydajną ruchoma głowę do zastosowań zewnętrznych

27 marca 2024, 13:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Martin Professional
Dystrybucja: Stage Source SA

HARMAN Professional Solutions ogłosił wprowadzenie na rynek Martin MAC Viper XIP, oprawy nowej generacji klasy Viper, która łączy w sobie kultową wydajność Viper, zgłoszoną do opatentowania technologię Martin MAC Viper XIP i solidny zestaw funkcji, jaki Martin kiedykolwiek opracował. 

Łącząc mocny strumień świetlny, ochronę XIP przed wnikaniem wody i kurzu oraz niewielki poziom hałasu, MAC Viper XIP jest nie tylko idealny do zastosowań touringowych, na scenach plenerowych - również w niekorzystnych warunkach pogodowych - ale równie dobrze nadaje się do zastosowań teatralnych, w studiach telewizyjnych i innych zastosowań wrażliwych na hałas.

 

MAC Viper XIP podczas Prolight & Sound we Franfurcie 

 

Więcej o nowym oświetleniu Martina

Wyposażona w specjalnie zaprojektowany silnik świetlny Martina ruchoma głowa zapewnia stały strumień świetlny 28 000 lumenów, przewyższając znacznie większe produkty na rynku. Wąską, 5-stopniowa wiązka o wysokiej rozdzielczości i wysokim kontraście zapewnia równomierny strumień świetlny w całym zakresie zoomu. Temperatura barwowa 5800 K w naturalny sposób "rysuje" oświetlone obiekty i zapewnia punkt bieli dokładnie na krzywej ciała czarnego. 

 

[img:1]

 

Precyzyjne sterowanie silnikiem umożliwia dokładne pozycjonowanie w osi pan i tilt oraz oferuje szybki czas reakcji. Nowo zaprojektowany układ optyczny znacznie poprawia wrażenia wizualne, dzięki systemowi projekcji o wysokiej rozdzielczości, który oferuje wysoką ostrość projekcji gobo. Wyjątkowo wysoki poziom kontrastu w połączeniu z wyrazistą konstrukcją soczewek zapewnia ostre jak brzytwa efekty wizualne. 

 

[img:2]

 

Uzupełniając swoją bogatą ofertę, MAC Viper XIP wykorzystuje wbudowaną technologię NFC, aby umożliwić szybką i łatwą konfigurację za pośrednictwem przyszłej dedykowanej aplikacji Martin. Oferuje również możliwość pracy z najpopularniejszymi protokołami sterowania, w tym DMX, W-DMX (DMX bezprzewodowy), Art-Net, sACN i Martin P3 Control.

 

[img:3]

 

Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować ten prawdziwy krok naprzód nie tylko w dziedzinie ruchomych głów, ale także w branży profesjonalnego oświetlenia. Wykorzystaliśmy najlepsze cechy naszych długoletnich produktów Viper HID i podnieśliśmy je na wyższy poziom wydajności. Następnie dodaliśmy naszą niezwykle popularną technologię ochrony przed warunkami atmosferycznymi XIP, aby zapewnić użyteczność wewnątrz/na zewnątrz/w dowolnym miejscu. Nasz MAC Aura XIP, który zadebiutował w technologii XIP, nadal jest jednym z najbardziej poszukiwanych rozwiązań do najbardziej wymagających zastosowań na świecie. Zainteresowanie nowym MAC Viper XIP jest oszałamiające i wierzymy, że to urządzenie ma znaczny potencjał, aby stać się jedną z najbardziej wyjątkowych i wszechstronnych ruchomych głów, jakie kiedykolwiek zbudowano.

Henrik Kristensen - Menedżer produktu ds. oświetlenia scenicznego w Martin Professional

 

[img:4]
 

Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Martin Professional Martin Professional www.martin.com

Dystrybucja w Polsce:

Stage Source SA

tel.: +48 780 164 609
Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 09-17

NIP: 701 078 01 50

REGON: 368 851 112
KRS: 0000705980

adres:
Blokowa 23C 03-641 Warszawa
Anolis, czyli oświetlenie architektoniczne z sercem Robe
Więcej wiadomości