Kiesel łączy siły z legendarnym Jasonem Beckerem

Kiesel łączy siły z legendarnym Jasonem Beckerem

5 marca 2021, 12:00

Jason Becker, legendarny wirtuoz gitary, od lat zmagający się z ogromnymi problemami ze zdrowiem znów zaskakuje. Tym razem dzielny muzyk stworzy wraz z firmą Kiesel sygnowany instrument, łączący świat shredu z klasycznym brzmieniem. 

 

 

Jak przyznaje sam Jason, myślą przewodnią stojącą za Kiesel Jason Becker Ying Yang było połączenie estetyki filozofii wschodu (motyw równowagi) z ikonicznym stratem Blackie, używanym przez Erica Claptona - cały instrument utrzymany jest w tej unikalnej stylistyce.

A co znajdziemy "pod maską"? Humbucker M12SD ma za zadanie odtworzyć brzmienie przetwornika Bluey, używanego kiedyś przed muzyka, podczas gdy Mark's single coil to oczywisty ukłon w stronę gitarowej klasyki. Sam instrument wykonany został z mahoniu (korpus) oraz klonu (gryf oraz podstrunnica - ta ostatnia wykonana z klonu poddanego obróbce termicznej). Za stabilność intonacji odpowiada mostek Floyd Rose. 

 

[img:1]

 

Ten news miał skończyć się w tym momencie, niestety życie dopisało smutny scenariusz. JB w ostatnim czasie mocno podupadł na zdrowiu i pilnie potrzebne są środki na opiekę medyczną muzyka. Herman Li z grupy Dragonforce dostał upoważnienie od rodziny i przyjaciół Jasona, na zlicytowanie jego instrumentów. Link do zrzutki znajdziecie tutaj. Trzymaj się Jason!

 

[img:2]

 

Gitary Elektryczne

Gitara

Mustang Micro to nie kucyk - to pełnoprawny ogier!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz