To już dziesięć lat syntezatora Teenage Engineering OP-1!

To już dziesięć lat syntezatora Teenage Engineering OP-1!

21 kwietnia 2021, 12:00
Producent: Teenage Engineering
Dystrybucja: AUDIOTECH

Czy uwierzysz, że minęło już dziesięć lat od narodzin Teenage Engineering OP-1? To wymaga dużej uroczystości i wszyscy jesteście zaproszeni!

Teenage Engineering chcieliby uczcić tę pierwszą dekadę razem z wami, więc dołączcie do bitwy na beaty, wejdźcie do zupełnie nowego sklepu jubileuszowego i odkryjcie nigdy wcześniej nie widziane nagrania z OP-1! Witamy na uroczystości!

 

[img:2]

 

Wszystko zaczęło się od dwóch prototypów. Radio z budzikiem i syntezator. Cóż, zdecydowaliśmy się na syntezator i chyba mieliśmy rację. Wtedy byliśmy tylko: Dawid, ja i Jens, ale wkrótce dołączyli do nas Johan i David numer dwa. Pamiętam, jak zbudowaliśmy pierwszy prototyp - pustą obudowę z zamontowanym od wewnątrz ekranem. Wcisnęliśmy się w moją Hondę i pojechaliśmy na Musikmesse we Frankfurcie. I jeśli dobrze pamiętam, Emil też był z nami w tym czasie, ale tak naprawdę nie mieliśmy jeszcze odpowiedniego towarzystwa, więc myślę, że po prostu dołączył do wycieczki dla zabawy.

 

Nasze stoisko było po prostu czarne. Tło z tkaniny i stół, na którym umieściliśmy OP-1, pod grubym kawałkiem pleksi. Komputer pod stołem przetwarzał grafikę na małym ekranie OLED. Wyglądało to bardzo realistycznie, a złudzenie nas oszukało, gdy oszacowaliśmy start zaledwie za kilka miesięcy. To chyba moja wina, zawsze jestem „super-optymistą”. Cóż, ukończenie go zajęło nam kolejne dwa i pół roku i oto jesteśmy teraz, dziesięć lat po wydaniu nr. 01. Marzeniem było stworzenie maszyny, która wytrzyma co najmniej 20 lat. Jesteśmy w połowie drogi... wielkie dzięki i uściski dla was wszystkich. Świętujmy nasze „w połowie drogi”!

Jesper Kouthoofd - Head of Design w Teenage Engineering

 

Tym samym zapraszamy was do odwiedzenia specjalnie przygotowanej strony internetowej w ramach świętowania dekady OP1! Znajdziecie ją tutaj. Dodatkowo Teenage Engineering przygotował kilka innych atrakcji!

 

 

[img:1]

 

Bitwa na beaty!

Masz bity? Cóż, dołącz do NOSAJ i TALA w bitwie dekady. Potężne nagrody i dużo dobrej zabawy. Powodzenia! Zajrzyj tutaj.

Stworzone na OP-1

OP-1 byłby niczym bez Was, społeczności. Teenage Engineering zebrali ulubione wykonania na OP-1 przez lata. Sprawdź je tutaj.

Sklep rocznicowy!

Kupuj prezenty i gadżety z edycji specjalnej, wszystkie wykonane z okazji OP-1. Jest też kilka tajemniczych pudełek do zgarnięcia! Zajrzyj tutaj.

 

[img:3]

 
Syntezatory

Gdzie kupić?

Teenage Engineering Teenage Engineering teenage.engineering

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Teenage Engineering rozwiń listę sklepów

Studio

Novation aktualizuje soft Circuit Tracks do wersji 1.1.5
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018