Nietypowa instalacja audio w teatrze WAM (Galeria Młociny)

Nietypowa instalacja audio w teatrze WAM (Galeria Młociny)

14 stycznia 2022, 11:00
Producent: JBL LEA Professional AMX

W związku ze ścisłą specyfiką obiektu jakim jest WAM (Warsztatowa Akademia Musicalowa) poszukiwano nagłośnienia uszytego na miarę. Od 2020 roku WAM mieści się na drugim piętrze warszawskiej Galerii Młociny, a jej celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności młodych artystów muzycznych oraz przygotowywanie ich do realizacji projektów teatralnych, filmowych i muzycznych.

Warto przypomnieć, że w Galerii poza sklepami działa również prywatna przychodnia lekarska, która mieści się nad teatrem, co nie ułatwiało zadania instalatorom w doborze odpowiedniego systemu elektroakustycznego, mogącego zakłócać pracę przychodni.

Przy Warsztatowej Akademii Musicalowej działa również Teatr WAM, którego celem jest m.in. wystawianie sztuk teatralnych i musicalowych dla młodszego widza, ale również rodziców, w którym grają młodzi adepci Warsztatowej Akademii Musicalowej w asyście zawodowych aktorów teatralnych i musicalowych.

 

[img:1] 

[img:2]

 

Z powyższych względów, ale i z racji nisko osadzonego sufitu widowni uniemożliwiającego zaprojektowanie i instalację typowych systemów liniowych, zdecydowaliśmy się postawić na sprawdzoną konstrukcję stałokątowych, pasywnych głośników JBL Professional serii AM, które również przy odpowiednim zamodelowaniu można scalać w klastry w zależności od potrzeb sali.

W przypadku WAM zdecydowaliśmy się na zainstalowanie pojedynczych głośników, które zostały rozmieszczone przed proscenium oraz w połowie widowni. Tak zaprojektowane i zainstalowane głośniki pozwoliły na równomierne pokrycie widowni dźwiękiem, a wraz z odpowiednim wystrojeniem systemu granie z optymalnym poziomem głośności, który nie zakłóca pracy przychodni oraz zadowala widzów oglądających spektakle. Całość systemu zasilają wzmacniacze LEA Connect z wbudowanym procesorem DSP, które również przy braku typowej amplifikatorni i swoich kompaktowych wymiarach (wysokość 1U) zajmują w szafie rack o połowę mniej miejsca.

ESS Audio - Wykonawca instalacji

 

[img:3]

 

Mimo że WAM to kameralna sala teatralno-musicalowa, scenę wyposażono w prosty, kompaktowy system inspicjenta oparty o nagłośnienie strefowe głośników marki Sonance model PS-S43T pozwalający na komunikację inspicjent-aktor oraz podsłuch akcji scenicznej.

Poza systemem elektroakustycznym WAM otrzymał również system AV z sześciometrowym, zwijanym elektrycznie ekranem oraz projektorem 4K. Całość systemu AV dopina system sterowania oparty na matrycy i panelach firmy AMX.

 

więcej: essaudio.pl
Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Ciekawe instalacje w Polsce Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

LEA Professional LEA Professional leaprofessional.com

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

SHADOK AV Piechuła Sp. k.

adres:
ul. Wolności 404 Zabrze

Sklepy muzyczne > AMX rozwiń listę sklepów

AMP22: kompaktowy "mini" wzmacniacz instalacyjny od Audac
Więcej wiadomości