HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje

HK Audio FINEO - seria "skrojona" pod instalacje

23 kwietnia 2024, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: HK Audio
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Systemy instalacyjne, choć może nie są tak "medialne" jak systemy koncertowe, to bardzo często "koń pociągowy" większości producentów nagłośnienia. Dlatego żaden szanujący się producent nie zaniedbuje tego segmentu rynku, co rusz dodając nowe lub ulepszając już istniejące produkty z tej kategorii. HK Audio też nie zamierza zostawać w tyle za konkurencją, stąd na tegorocznych targach Proligh + Sound zaprezentował nową serię zestawów głośnikowych dedykowanych do instalacji stałych - FINEO.

 

 

Seria FINEO oferuje wiele szczegółowych rozwiązań, jest nieskomplikowana w obsłudze, z wysoką jakością dźwięku, solidnymi akcesoriami montażowymi i łatwą integracją. Rodzina składa się z pięciu pasywnych jednostek Mid/High i pięciu subwooferów, dostępnych w standardzie w kolorze czarnym i białym.

 

[img:1]

[img:2]

 

Modele szerokopasmowe rozpoczyna FO 5 (w formie sześciennej kostki), w którym 5-calowy woofer dopełnia 1-calowy driver, oferując 110-stopniowa dyspersję, a po nim mamy FO 8, FO 10, FO 12 i FO 15 z - odpowiednio - wooferem 8", 10", 12" i 15", uzupełnionym przez 1-calowy driver, wszystkie o dyspersji 80 x 60 stopni. Modele niskotonowe to 12-calowe FO S112 i FO S112 F (ten drugi z możliwością podwieszania), 18-calowe FO S118 i FO S118 F oraz FO S218 z dwoma 18-calowymi głośnikami niskotonowymi.

 

[img:4]

[img:7]

[img:5]

 

Szeroka gama akcesoriów pozwala na łatwe i bezpieczne montowanie, dla wszystkich możliwych scenariuszy instalacji. Standardowo z tyłu wszystkich jednostek Mid/High serii FINEO dostępny jest układ otworów VESA, wzmocniony wewnątrz obudowy przez stalową konstrukcję. Oprócz nowych akcesoriów FINEO, można zastosować również materiały instalacyjne zewnętrznych dostawców, co znacznie przyspiesza i ułatwia integrację z istniejącymi systemami.

 

[img:6]

[img:8]

 

Wszystkie głośniki FINEO są w standardzie odporne na uderzenia piłką. Spełniają tym samym rygorystyczne wymagania niemieckiej normy dotyczącej obiektów sportowych (DIN 18032-3). Obudowy są wyjątkowo solidnie wykonane. Masywne kratki ochronne i dodatkowe wzmocnienia stalowe sprostają nawet największym wymaganiom dotyczącym odporności mechanicznej.

 

[img:3]

[img:11]

[img:12]

[img:13]
 

więcej: hkaudio.com
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > HK Audio rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości