Ciekawe nagłośnienie instalacyjne KV2 ESR106 oraz nowa kolumna aktywna EX28

Ciekawe nagłośnienie instalacyjne KV2 ESR106 oraz nowa kolumna aktywna EX28

28 marca 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: KV2 Audio

KV2 Audio to producent wysokiej jakości systemów nagłośnieniowych zza naszej południowej granicy, a konkretnie z Czech. Założona przez weterana w branży audio, George'a Kramperę, firma konsekwentnie kroczy wytyczoną drogą, która zakłada tworzenie zestawów głośnikowych wg. "starej szkoły", tzn. przy minimalnym udziale "cyfryzacji" w dźwięku. Podczas tegorocznych targów Prolight + Sound we Frankfurcie na stoisku KV2 Audio można było poznać nowe produkty tej marki - dedykowanego do instalacji stałych nowego członka rodziny ESR oraz mobilny zestaw głośnikowych EX28.

 

Nagłośnienie instalacyjne KV2 Audio ESR

Seria  ESR została opracowana dla rynkowej niszy - do rozwiązań, gdzie potrzebny jest system nagłośnieniowy typu „wszystko w jednym”, aby zapewnić wyraźną i szczegółową reprodukcję dźwięku na dużym obszarze. Nowy jej członek, ESR106, to 3-drożny system w formie kolumnowej, z aktywnym podziałem i wbudowanym napędem, zapewniający wysoką jakość odtwarzania wokalu i muzyki w wymagających przestrzeniach akustycznych. Wykorzystując osiem niskotonowych przetworników 6-calowych, dwa 6-calowe głośniki średniotonowe i pojedynczy 1-calowy przetwornik wysokotonowy zamontowany na tubie o szerokiej dyspersji, ESR106 reprezentuje jedno duże źródło punktowe.

[img:1]

 

Przy tym każda część systemu jest skonstruowana tak, aby zachować proporcje wielkości elementu do wytwarzanej długości fali, w związku z czym moc wypromieniowana w każdym paśmie pozostaje stała i zrównoważona w całym zakresie częstotliwości systemu. ESR106 ma precyzyjnie zaprojektowane pokrycie w zakresie niskich i średnich częstotliwości, aby zredukować odbicia w pomieszczeniach. ESR106 jest sterowany i napędzany przez dedykowany wzmacniacz ESR2600D, wykorzystujący zastrzeżoną technologię SLA KV2 Audio.

[img:8]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Aktywna kolumna EX28

Druga nowość, która czekała na odwiedzających stoisko KV2 Audio to kompaktowy zestaw głośnikowy zbudowany w oparciu o dwa głośniki 8" w układzie d'Appolito. Ten z kolei należy do rodziny EX - aktywnych, mobilnych zestawów głośnikowych. Popularność tego typu rozwiązań, mających na pokładzie wbudowane wzmacniacze, rozkwitła pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Mało kto jednak wie, że to właśnie George Krampera zapoczątkował tę rewolucję wraz z rozwojem serii ART w firmie RCF, w której onegdaj pracował. George szybko zdał sobie sprawę, że prawdziwym sekretem konstrukcji głośników aktywnych nie jest tylko sam projekt zestawu głośnikowego jako takiego, ale także opracowywanie wzmacniaczy, które będą idealnie dopasowane do przetworników, tak aby każdy komponent był zoptymalizowany.

[img:6]

Nowy członek rodziny EX - EX28 - to 2,5-drożny pełnozakresowy aktywny system głośników, który opiera się na sukcesie zestawu EX26, jednocześnie dodając rozszerzenie zakresu niskich częstotliwości. Jego kompaktowy profil sprawia, że idealnie nadaje się do wielu zastosowań jako nagłośnienie główne lub dogłośnienie (fill) w teatrach, obiektach rekreacyjnych, domach modlitwy i salach koncertowych, gdzie wymagana jest zarówno wysoka jakość dźwięku, jak i dyskrecja wizualna. Dwa specjalnie zaprojektowane 8-calowe neodymowe głośniki średnio-niskotonowe, dysponujące technologią "transcoil" wraz z neodymowym przetwornikiem ciśnieniowym zamontowanym w tubie 100° na 80° zapewniają naturalne brzmienie zarówno wokalu, jak i muzyki oraz mocny, nisko schodzący bas.

[img:7]

 

Fotogaleria ze stoiska KV2 oraz strefy odsłuchowej podczas Prolight & Sound we Frankfurcie

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

 

Ciekawe instalacje audio KV2

[img:13]

[img:14]

[img:15]

 

Pełnopasmowe pasywne Pełnopasmowe aktywne Kolumny i głośniki Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

KV2 Audio KV2 Audio www.kv2audio.com

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa
Anolis, czyli oświetlenie architektoniczne z sercem Robe
Więcej wiadomości