Sinfonya Profile 600 - Pierwsza bezgłośna oprawa od Claypaky

Sinfonya Profile 600 - Pierwsza bezgłośna oprawa od Claypaky

23 lutego 2022, 10:00
Producent: Claypaky

Teatry to specyficzne środowisko pracy wymagające od urządzeń wyjątkowo cichej pracy, wysokiej jakości światła, a także precyzji w działaniu. Sinfonya Profile 600 to pierwsze urządzenie od Claypaky z zupełnie nowej rodziny opraw LED zaprojektowanych i produkowanych z myślą o rynku teatralnym. To oprawa stworzona do jak najcichszej pracy - nie zawiera żadnych wiatraków.

Nowa seria Sinfonya odpowiada na wszystkie specjalne potrzeby i zapewnia zupełnie nowy poziom wydajności. To co wyróżnia najnowszą oprawę, to doskonała technologia, która oferuje nieskończone możliwości projektantom teatralnym, zapewniając szeroką gamę funkcji opracowanych specjalnie na ich potrzeby.

 

[img:1]

Źródło światła stanowi 600W silnik LED dający na wyjściu strumień świetlny do 12 050 lumenów i CRI dochodzącym do 95. Temperatura barwowa regulowana jest poprzez wirtualny filtr CTO w zakresie od 2500K do 8500K. Nowe oprogramowanie zapewnia precyzyjną kontrolę nad wielokolorowym silnikiem. Zapewnia żywe i bogate kolory, zoptymalizowane zarówno pod kątem sceny jak i pracy z kamerami. Silnik LED wyposażony został w nowy moduł RGBAL. Jakość uzyskiwanego światła jest niezwykle wysoka dzięki zastosowaniu specjalnego algorytmu opracowanego przez Claypaky. Niezwykle płynne ściemnianie gwarantuje 24-bitowa rozdzielczość oraz 4 krzywe do wyboru.

Specjalna technologia Tonedown opracowana dla niskiego poziomu hałasu gwarantuje niezawodną pracę w ciszy. Nowy system chłodzenia gwarantuje, że nawet przy pełnej mocy praca urządzenia nie przekracza 27dB - poziom niemożliwy do osiągnięcia wcześniej, ponieważ wentylator usunięto nawet z podstawy.

 

 

Nowy autorski system optyczny daje wysoką wydajność i precyzję. Poprawiając wydajność, współczynnik proporcji zwiększa się do 1:12, co daje możliwość pracy w zakresie od 5º do 60º. Szeroki zakres zoom pozwala na większą elastyczność pracy zarówno w dużych i małych teatrach. Nowa optyka gwarantuje również brak utraty wydajności lub jakości bieli i kolorów.

Poprzednie urządzenia wykorzystywały cztery płaszczyzny ogniskowania, co często prowadziło do utraty ostrości. Nowy system Accuframe, wykorzystujący tylko dwie płaszczyzny, może osiągnąć znacznie wyższe skupienie wiązki. Dzięki radykalnej poprawie wydajności system jest 40 razy dokładniejszy niż tradycyjne systemy kadrowania.

 

[img:4]

 

Wraz z nową optyką udoskonalono również filtr frost. Nowy system wykorzystuje dwie pary noży zamiast dwóch indywidualnych filtrów. Zapewnia to bardziej jednolity efekt oraz lepsze zmiękczenie krawędzi wiązki uzyskując lepszy efekt typu wash.

Udoskonalono również ruch oprawy. Dzięki zastosowaniu nowych czujników monitorujących pozycję w czasie rzeczywistym, pozwala to na precyzyjne repozycjonowanie, a także nie wymaga ponownego zerowania i ustawiania pozycji nawet po twardym resecie. Absolutna pozycja jest pierwszą taką funkcją na rynku.

 

[img:3]

 

Po za nowymi udoskonaleniami urządzenie zawiera również system kadrowania 4 nożami z możliwością obrotu o 45º z możliwością pełnej kurtyny oraz 16-nożowy zmotoryzowany iris. Z dynamicznych efektów możemy wyróżnić obrotową tarczę z 6 wymiennymi gobo oraz koło animacji czy też obrotowy pryzmat z 4 fasetami.

Sterowanie odbywa się standardowo z wykorzystaniem 5-pinowego złącza DMX wraz z obsługą RMD oraz dodatkowo bezpośrednio poprzez Art.-Net lub sACN poprzez gniazdo RJ45. Wspierany jest również bezprzewodowy system Lumen Radio. Maksymalny pobór mocy to 770 VA, a całość waży 36.8kg.

 

[img:2]
Ruchome głowy

Oświetlenie

Warsztaty Oświetleniowe LTT 2024 online - Zobacz video
Więcej wiadomości