Travel Sauvage - Nowe seria eco-gitar od Lag Guitars

Travel Sauvage - Nowe seria eco-gitar od Lag Guitars

23 września 2022, 14:00
Producent: LAG
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Rewolucja francuska na gitarowo. Lag prezentuje nową serię gitar Travel Sauvage Series, składającą się z trzech modeli. Co ciekawe, do produkcji wyżej wymienionych instrumentów użyto Brankowood, w pełni eco-friendly drewna, które zapewnia doskonałe parametry akustyczne oraz stabilizacyjne.

 

[img:5]

 

Nantes - Francja

Francuski producent gitar Lâg Guitars ogłasza dzisiaj dodanie 3 nowych modeli w nowej serii Travel Sauvage. Kontynuując tradycję innowacji firmy Lâg, gitary Travel Sauvage posiadają drewno Brankowood z certyfikatem FSC oraz nowo opracowany ekologiczny proces lakierowania, aby zminimalizować wpływ na środowisko. Seria Sauvage charakteryzuje się ikonicznym wzorem francuskiej główki Lâg, jak również surowym wyglądem tyłu i boków, który odzwierciedla charakter gitary - twardego podróżnika gotowego na przygodę. Zaokrąglony tył gitary Sauvage daje pełne brzmienie, które w swojej klasie nie ma sobie równych. Jak można się spodziewać po gitarze podróżnej, do zestawu dołączony jest wytrzymały, gotowy do drogi futerał.

Wszystkie trzy nowe gitary Sauvage Travel posiadają tył i boki z wędzonego eukaliptusa o surowym wyglądzie oraz 3 opcje płyty wierzchniej: kanadyjski cedr, kanadyjski świerk lub Pale Brankowood. Podstrunnica, mostek i główka we wszystkich modelach wykonane są z drewna Brankowood.

 

[img:2]
Lâg Travel Sauvage PBS

 

Co to BrankoWood?

W ramach zaangażowania firmy Lâg w ochronę rzadkich gatunków drewna na świecie, wynalazek australijskiego naukowca pojawił się w odpowiednim momencie, aby umożliwić firmie Lâg wdrożenie strategii zastąpienia cennego drewna, które stało się zarówno rzadkie, jak i drogie. Branko Hermescee potrzebował dwóch dekad badań, aby wymyślić rewolucyjny proces, który rozpoczął się od posadzenia w Nowej Zelandii lasów sosnowych o krótkim cyklu życia (sosna radiata), spełniających wymogi Forest Stewardship Council (FSC).

 

[img:3]
Lâg Travel Sauvage RCS

 

Drewno jest najpierw suszone, aby zawierało tylko 10% wilgoci, a następnie impregnowane w zbiornikach ciśnieniowych środkami katalitycznymi i pigmentującymi. Następnie drewno jest ponownie suszone, aby zmniejszyć jego wilgotność o 2 lub 3%, po czym jest ponownie impregnowane pod ciśnieniem, tym razem naturalną żywicą. Drewno jest następnie prasowane do gęstości świerku w przypadku Pale BrankoWood, palisandru w przypadku Brown BrankoWood lub hebanu w przypadku Black BrankoWood, aby uzyskać te same właściwości akustyczne. Proces tropikalizacji Branko Hermescee zastępuje również proces obróbki termicznej nadając Oceania Pine wspaniałe właściwości brzmieniowe charakterystyczne dla naturalnego, kilkudziesięcioletniego starzenia.

 

[img:4]
Lâg Travel Sauvage SPS

 

Ostatnim krokiem jest delikatne szlifowanie, aby nadać jej doskonały wygląd i dotyk. Wisienką na torcie jest subtelne olejowe wykończenie na główce, podstrunnicy i mostku, charakterystyczne dla marki Lâg. Wszystkie produkty użyte do tego zabiegu są pochodzenia organicznego, bez składników plastikowych, fenolu czy ropy naftowej. Efektem końcowym jest całkowicie stabilne drewno (5% stałej wilgotności), które jest nie tylko doskonale odporne na zmiany wilgotności i temperatury, ale także na promieniowanie UV, a nawet termity.

 

[img:1]

 

Czym jest Lag Guitars?

Firma Lâg Guitars rozpoczęła działalność jako mały producent gitar elektrycznych w południowej Francji na początku lat 80-tych pod kierownictwem Michela Lâg Chavarria, ale prawdziwy rozkwit nastąpił na scenie międzynarodowej, kiedy firma została zakupiona przez paneuropejskiego dystrybutora instrumentów muzycznych - Algam. Pod nowym kierownictwem firma przestawiła się z produkcji gitar elektrycznych na gitary akustyczne i założyła własną fabrykę na Dalekim Wschodzie, w której pracuje ponad 130 wykwalifikowanych lutników.

 

Akustyczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LAG rozwiń listę sklepów

Gitara

Lava ME 3 po tuningu - Nie tylko estetycznym
Więcej wiadomości