Seria P2 od Cameo - Reflektory profilowe dla profesjonalistów

Seria P2 od Cameo - Reflektory profilowe dla profesjonalistów

27 października 2022, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Niezależnie czy to teatr, telewizja czy duża scena, ludzie i przedmioty muszą prezentować się w jak najlepszym świetle, by widzowie oraz kamery miały doskonałe oddanie rzeczywistości. Dla zaspokojenia wymagań projektantów oświetlenia, reżyserów czy agencji artystycznych Cameo opracowało serię P. Obejmuje ona reflektory profilowe P2 wyposażone w silnik LED do profesjonalnych zastosowań.

Prezentacja Cameo P2 podczas Prolight + Sound 2022

 

Silnik LED dla profili z serii P2 stanowi 230 W dioda COB LED emitująca wysokiej jakości światło (CRI ponad 93Ra), wykonano ją w 3 różnych wariantach:

 

Tungsten

3200 K

Światło żarowe

14 000 lm

Daylight

5600 K

światło dzienne

15 000 lm

Full–Color

2700 – 6500 K

RGBAL

17 000 lm

 

Imponują one niezwykle wysokimi wartościami CRI i TLCI oraz zapewniają naturalne białe światło i odwzorowanie kolorów. Strumień światła na wyjściu osiąga do 17 000 lm, dzięki czemu oprawy są idealnym zamiennikiem konwencjonalnych reflektorów o mocy 1 kW. 

Maksymalną elastyczność zastosowań nadaje również system wymiennej optyki w zakresie od 15° do 50° (19°, 26°, 36°, 50°, 15°-30°, 25°-50°). Dodatkowo w wersji FC wbudowano wstępne ustawienia dla filtrów LEE, a także chip kalibracyjny dla jednolitego oddawania barw poprzez urządzenia z różnych partii.

 

[img:2]

 

Unikalna funkcja „Quicklight” znacznie ułatwia ustawienie profilu. Wystarczy na krótko odłączyć sygnał DMX i użyć enkodera, aby zwiększyć jasność oraz dostosować wiązkę. Poprzez zastosowanie opcjonalnie dostępnego Cameo iDMX Stick sterować oprawą można nie tylko przez DMX i RDM, ale także bezprzewodowo przez W-DMX

 

[img:1]

Sterowanie jasnością odbywa się z 16-bitową rozdzielczością oraz z 4 krzywymi do wyboru. Możliwa jest również regulacja częstotliwości odświeżania, w zakresie od 800 do 25 000 Hz zapobiegając migotaniu w kamerach. System chłodzenia jest zarówno konwekcyjny, jak i wyposażony w wiatrak o niskim poziomie hałasu z regulowanymi trybami pracy. Całość waży 10.5 kg.

Opracowując serię P, Cameo świadomie czerpało z reflektorów telewizyjnych i teatralnych udanej serii F. Dzięki temu serie F i P współgrają ze sobą zarówno wizualnie, jak i fotometrycznie, zapewniając pełną spójność oświetlenia.

 

[img:3]

Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Nowe produkty i światowe premiery od Claypaky na LDI 2022
Więcej wiadomości