Waldorf odświeża flagowy syntezator Quantum

Waldorf odświeża flagowy syntezator Quantum

20 stycznia 2023, 09:00
Producent: waldorf
Dystrybucja: AUDIOTECH

Kiedy Waldorf wprowadził flagowy syntezator Quantum w 2018 roku, natychmiast trafił on do studiów i serc najbardziej uznanych kompozytorów filmowych, producentów, muzyków i sound designerów. Teraz pięć lat później Waldorf zaprezentował jego aktualizację o nazwie Quantum MK2.

Quantum Mk2 został wzbogacony o 61-klawiszową klawiaturę FATAR z polifonicznym aftertouchem, zwiększoną pamięć na sample do 59 GB, a do tego poprawiono konstrukcję mechaniczną i wyświetlacz. Nowy firmware 3.0 pozwala na obsługę nawet do 16 cyfrowych głosów lub dowolną kombinację z wykorzystaniem 8 głosów przez analogowy filtr z dodatkowymi 8 cyfrowymi głosami.

 

[img:1]

 

16 głosów polifonii, filtry cyfrowe i analogowe

Oparty na 8-głosowej analogowej architekturze podwójnych filtrów, Quantum został poszerzony na 16 głosów polifonii w dowolnej kombinacji użycia cyfrowych podwójnych filtrów wielogłosowych z 8 analogowymi. Ponadto połączenie filtra analogowego z cyfrowym otwiera nowe możliwości brzmieniowe tego, co Waldorf reprezentuje od początku swojego istnienia: hybrydową syntezę cyfrową i analogową. Nowy zestaw trybów alokacji daje muzykowi łatwą kontrolę.

 

[img:2]

 

59 GB pamięci do próbkowania

Kolejnym kamieniem węgielnym Quantum Mk2 jest jego zwiększona wewnętrzna pamięć do próbkowania z kilku GB do 59 GB. Quantum szybko stał się instrumentem dla nowoczesnych zaawansowanych możliwości samplowania dla entuzjastów dźwięku i kompozytorów filmowych od Berlina do Los Angeles. Od firmware 1.0 do 3.0 Waldorf wsłuchiwał się w prośby i potrzeby muzyków, aby rozszerzyć polifoniczny granularny silnik samplujący, jak również tradycyjny silnik multi-samplujący.

 

[img:3]

 

Konstrukcja i wyświetlacz

Zaktualizowana konstrukcja mechaniczna i klasyczny morski błękit daje muzykowi piękny i pełny inspiracji instrument. Ulepszony montaż dotykowego wyświetlacza o wysokiej rozdzielczości zapewnia szersze kąty widzenia i intuicyjny sposób kontroli bardziej zaawansowanych funkcji silnika syntezy Quantum.

 

[img:5]

 

Brzmienia i próbki

Wysoko cenieni projektanci brzmień z całego świata przyczynili się do powstania ogromnej biblioteki presetów fabrycznych i fabrycznej zawartości próbek wynoszącej 2 GB. Waldorf jest dumny z posiadania brzmień od takich projektantów jak Richard Devine, Howard Scarr, Reinhold Heil, BT, Matt Johnson, Joerg Huettner, Kevin Schroeder, Sascha Dikiciyan, Kurt Ader, Mike Huckaby, Thorsten Quaeschning i wielu innych. Wszystkie brzmienia są kompatybilne z instrumentami Iridium firmy Waldorf w obie strony.

 

[img:4]

 

Platforma Syntezy

Waldorf zaktualizował i udoskonalił firmware Quantum stale dodając nowe możliwości syntezy i wiele żądań funkcji przez muzyków. Firmware Quantum buduje razem z firmware Iridium „Platformę syntezy Waldorf”.

 

Syntezatory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > waldorf rozwiń listę sklepów

Syntezator w mrocznej oprawie, czyli PolyBrute Noir od Arturia
Więcej wiadomości