Parlament w kolorach - Cameo oświetla Pałac Westminsterski

Parlament w kolorach - Cameo oświetla Pałac Westminsterski

21 czerwca 2023, 09:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Aby uczcić koronację króla Karola III w dniu 6 maja, Pałac Westminsterski w Londynie został oświetlony w kultowych kolorach Union Jack - czerwonym, białym i niebieskim. Siedziba brytyjskiego parlamentu jest znanym na całym świecie budynkiem z 1840 roku o kultowej architekturze. Aby oświetlić zewnętrzną fasadę w stylu gotyckim w barwach narodowych, projektant oświetlenia David Bishop wybrał łącznie 74 jednostek Cameo ZENIT W600 LED Wash Lights, dostarczonych przez Version 2 Lights.

 

[img:1]

 

Oprawy ZENIT W600 o stopniu ochrony IP65 zostały umieszczone u podstawy fasady budynku na szerokości ponad 250 metrów przez Davida Bishopa i Gaffera Matthew Zelmanowicza, skupiając się na oświetleniu zabytkowego budynku pod kątem wiązki 18°. Wybierając kolory, zespół oświetleniowy nie musiał się długo zastanawiać: niebieski, biały i czerwony - naprzemiennie na całej szerokości Pałacu Westminsterskiego.

 

[img:3]

 

Zenit W600 był oczywistym wyborem. Jego moc, niezawodność i stopień ochrony IP łączą się w celu uzyskania oszałamiających kolorów na dowolnym wybranym podłożu. W szczególności, skuteczność białego chipa w W600 pasowała do tego zastosowania, ponieważ musieliśmy zapewnić, że naturalnie ciepły kamień Pałacu przełoży się na czystą biel, aby stworzyć tradycyjną czerwień, biel i błękit kojarzone z Wielką Brytanią. Spójność kolorów w poszczególnych jednostkach jest również świetna - nawet gdy biel została zmieszana z niebieskim, każda jednostka w tym ustawieniu była absolutnie identyczna.

David Bishop - Projektant oświetlenia

 

[img:2]

 

Version2 Lights zna się na królewskich wydarzeniach. Ten dostawca usług wynajmu wyposażył już jubileusz platynowego tronu królowej Elżbiety II (†) w 2022 r. w setki opraw Cameo, w tym ZENIT W600, i oświetlił zarówno scenę plenerową, jak i Pałac Buckingham w tle słynnej imprezy w Pałacu.

 

ZENIT W600 może pochwalić się imponującą mocą wyjściową i sprawdził się w niektórych z naszych większych realizowanych na zewnątrz produkcjach telewizyjnych. Widzimy, że oprawy te pojawiają się na coraz większej liczbie list zestawów od wiodących reżyserów oświetlenia telewizyjnego, takich jak David Bishop. W600 szybko stał się niezawodnym urządzeniem do pracy zarówno w studiu, jak i w terenie.

Simon Perrot - Account Manager w Version 2

 

Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Cameo tworzy majestatyczne oświetlenie w Queen Miami Beach
Więcej wiadomości