Austrian Audio na trasie koncertowej MUSE

Austrian Audio na trasie koncertowej MUSE

11 lipca 2023, 10:00
Producent: Austrian Audio
Dystrybucja: ESS Audio

Ikoniczny zespół alt-rockowy pochodzący z Anglii obecnie jest w trakcie trasy, podczas której prezentuje utwory z albumu "Will of the People". Matthew Bellamy (wokal, gitara), Christopher Wolstenholme (gitara basowa, wokal) oraz Dominic Howard (perkusja, instrumenty perkusyjne) wypełniają areny i stadiony w Stanach Zjednoczonych i Europie, realizując potężne produkcje z doskonałą jakością dźwięku i szalonymi efektami wizualnymi.

 

[img:1]

 

Już od ponad dwóch dekad Marc Carolan (główny realizator dźwięku zespołu) dba o to, aby jakość dźwięku na scenie przekraczała wszelkie oczekiwania. W tym celu Carolan podczas trasy „Will of the People” korzysta z kapsuły Austrian Audio OD505 WL1 do wokalowych systemów bezprzewodowych. Jest to idealne rozwiązanie dla członków zespołu, którzy poruszają się podczas występu na scenie. W wielu sytuacjach na koncertach dźwięk otoczenia stanowi duży problem, jednak superkardioidalna charakterystyka kierunkowa mikrofonu sprawnie odrzuca niechciane zakłócenia i skupia się na głosie. Inżynier monitorów Matt Napier, będący częścią zespołu Carolana, potwierdził to w niedawnej rozmowie z magazynem FOH:

 

 

Kiedy wokalista zespołu Matt Bellamy występuje przed nagłośnieniem, przełącza się na mikrofon Austrian Audio OD505, który doskonale odrzuca zakłócenia i utrzymuje możliwie najczystsze brzmienie wokalu.

Matt Napier - Inżynier monitorów

 

[img:2]
Fot. Materiały prasowe Austrian Audio

 

W przypadku zestawu perkusyjnego, Carolan zdecydował się na prawdziwy pojemnościowy mikrofon instrumentalny Austrian Audio OC7 dla tomów i kardioidalny mikrofon pojemnościowy CC8 dla hi-hat’u. Flagowy wielkomembranowy mikrofon pojemnościowy OC818 jest używany do zebrania dźwięków perkusjonaliów. Jako doświadczony inżynier FOH, Carolan zawsze ma oko na innowacyjne rozwiązania.

 

[img:3]

 

Zespół Muse wciąż przesuwa granice, zarówno pod względem muzycznym jak i technologicznym. Zespół i ja wciąż się uczymy i zastanawiamy, jak zapewnić najlepsze wrażenia dźwiękowe podczas mega koncertów.

Marc Carolan - Główny realizator dźwięku zespołu

 

[img:4]
Fot. Materiały prasowe Austrian Audio

 

Mikrofony Austrian Audio są idealne do uzyskania otwartego, przejrzystego i naturalnego dźwięku, głównie dzięki ich zastrzeżonej technologii Open Acoustics, z której firma jest znana w studiach i instalacjach na całym świecie.

 

[img:5]
 
Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Austrian Audio Austrian Audio austrian.audio

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa
Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości