EsKlandestino postawiło na rozwiązania LD Systems i Cameo

EsKlandestino postawiło na rozwiązania LD Systems i Cameo

13 lipca 2023, 10:00
Producent: LD Systems Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

EsKlandestino w hiszpańskiej Barcelonie oferuje nastrojową przestrzeń dla różnego rodzaju wydarzeń - od prywatnych przyjęć, przez uroczyste wieczory i prezentacje produktów, po koncerty i sesje nagraniowe. Aby móc zaoferować lokal jak najszerszej klienteli, operatorzy zainwestowali niedawno w nowoczesną technologię audio i oświetlenia.

Oprócz czterech indywidualnych stref audio, nastrojową atmosferę tworzy też wyrafinowana koncepcja oświetlenia. Przy wdrażaniu projektu, dwóch dostawców - DotPlusAV (planowanie techniczne) i Elenco Audiovisión (dostawa i instalacja) - polegało na rozwiązaniach Cameo i LD Systems.

 

[img:2]

 

Intuicyjna obsługa

Dużą zaletą EsKlandestino jest intuicyjna obsługa systemu. Oznacza to, że wszechstronny system może być obsługiwany niezależnie (tj. bez instrukcji personelu technicznego) i może być indywidualnie dostosowywany do każdego nadchodzącego wydarzenia. W centrum konfiguracji znajduje się matryca DSP LD Systems ZONE X 1208. DotplusAV i Elenco Audiovisión wykorzystały szerokie możliwości silnika DSP do zaprogramowania kilku presetów do przełączania różnych konfiguracji audio i oświetlenia. Presety ZONE X 1208 są łatwo dostępne za pośrednictwem panelu dotykowego QUESTRA Touch Panel 5.

 

[img:3]

 

Elastyczne wzmocnienie dźwięku

Poszukując optymalnego systemu nagłośnienia, operatorzy EsKlandestino postawili dwa podstawowe warunki: głośniki miały harmonijnie integrować się z architekturą pomieszczenia, a także spełniać najwyższe wymagania dotyczące dźwięku. Wybierając przenośny system CURV 500 firmy LD Systems, DotPlusAV i Elenco Audiovisión były w stanie w pełni przekonać wymagającego klienta końcowego.

 

[img:5]

 

Satelity CURV 500 S2 zostały rozmieszczone w klastrach po trzy i cztery, aby pokryć akustycznie całą przestrzeń. Cztery sterowane strefy audio obejmują scenę, pierwsze opóźnienie, drugie opóźnienie na środku sali i obszar dyskoteki. Do montażu na kratownicach DotplusAV i Elenco Audiovisión wykorzystały uchwyty kratownicowe CURV 500 TM B, które pozwoliły również na indywidualne dopasowanie odpowiednich klastrów satelit do poszczególnych obszarów. 

 

[img:4]

 

Zakres basów wspierają dwa subwoofery instalacyjne CURV 500 I SUB 10″. System CURV 500 jest sterowany i napędzany przez dwa 4-kanałowe instalacyjne wzmacniacze CURV 500 I AMP. W przypadku imprez i wydarzeń na żywo, które stawiają jeszcze większe wymagania w zakresie osiąganego ciśnienia akustycznego, DotplusAV i Elenco Audiovisión skierowały na parkiet dwa pełnozakresowe głośniki PA Stinger 12 A G3.

 

[img:6]

 

Nowoczesna technologia oświetleniowa

Podstawowe oświetlenie w EsKlandestino jest realizowane za pomocą 24 reflektorów Cameo ROOT PAR 6 LED PAR. Dzięki wszechstronnej konfiguracji RGBAW + UV, ROOT PAR 6 zapewniają zarówno kolorowe odcienie podstawowe, jak i elastyczną biel. W obszarze sceny zastosowano spoty teatralne Cameo TS 200 FC, podczas gdy w obszarze zewnętrznym potężne światła THUNDER WASH 600 RGBW zapewniają szerokie oświetlenie budynku.

 

[img:1]
 
Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Naświetlacze teatralne PAR Reflektory Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Muzeum Historii Polski nagłośnione systemami JBL i AMX
Więcej wiadomości