Orange OR30 - Trzydzieści bardzo przemyślanych wattów

Orange OR30 - Trzydzieści bardzo przemyślanych wattów

26 lipca 2023, 09:00
Producent: Orange Amps

Nowa konstrukcja od Orange zawsze wywołuje uśmiech na twarzy gitarzystów. Nie inaczej jest tym razem, OR30 to prosty, ale niezwykle mądrze zaprojektowany wzmacniacz, który doskonale spisze się w wielu środowiskach pracy.

 

 

Orange OR30 to w pełni lampowy, 30 wattowy wzmacniacz gitarowy. Konstrukcja ta, pomimo jednego kanału, została niezwykle pomysłowo zaprojektowana i pomimo stosunkowo niewielkiej mocy (tylko na papierze!) doskonale obsłuży każdą kolumnę głośnikową. OR30 jest konstrukcją pracującą w klasie A, wyposażoną w tercet lamp 12AX7 w sekcji przedwzmacniacza oraz kwartet lamp EL84 w sekcji końcówki mocy. Walory praktyczne podwyższa lampa 12AU7 w pętli efektów oraz prostownik lampowy 5AR4.

 

[img:2]

 

Wzmacniacz kontrolujemy za pomocą potencjometrów Presence ,Treble, Mid, Bass oraz Gain. Niezwykle przydatne są dwa potencjometry volume (przełączane nożnie) oraz Bright Switch (pracujący w trzech pozycjach). Doskonałym pomysłem jest również zastosowanie redukcji mocy z 30W do 2W co sprawia, że OR30 możemy bez problemu używać w warunkach domowych.

 

[img:3]
 
Głowy gitarowe Wzmacniacze

Gitara

Soundragon Super Dragon Jimmy Page - Zabrzmij jak guru LZ!
Więcej wiadomości