Adam Hall Group otrzymuje Znak Kompetencji Innowacyjnych BSFZ

Adam Hall Group otrzymuje Znak Kompetencji Innowacyjnych BSFZ

8 sierpnia 2023, 10:00
Producent: LD Systems Cameo Gravity
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Każda innowacja zaczyna się od pierwszego pomysłu. W Adam Hall Group pomysły te powstają każdego dnia na nowo - i są rozwijane krok po kroku w Experience Centre w naszej siedzibie głównej w Neu-Anspach w gotowe produkty i rozwiązania, które wspierają użytkowników technologii eventowych na całym świecie w ich kreatywnych procesach. Niedawno ta innowacyjna kompetencja została oficjalnie potwierdzona przez Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych. Wraz z przyznaniem pieczęci BSFZ przez Jednostkę Certyfikującą Granty Badawcze, Adam Hall Group została uznana za firmę badawczo-rozwojową.

Przyznając pieczęć BSFZ na mocy ustawy o grantach badawczych, Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań docenia między innymi rozwój systemu nagłośnienia marki LD Systems MAILA (Modular All-Round Intelligent Line-Array), a także cyfrową platformę miksera, która zostanie po raz pierwszy wykorzystana w nowych systemach kolumn MAUI G3 MIX.

 

[img:1]

 

Pieczęć BSFZ poświadcza innowacyjne kompetencje firm w dziedzinie badań i rozwoju. Po pozytywnym rozpatrzeniu zgłoszonych projektów badawczo-rozwojowych (B+R) firmy otrzymują również finansowanie w ramach zasiłku badawczego rządu federalnego.

 

Etapy rozwoju

Historia innowacjiAdam Hall Group jest nierozerwalnie związana z jej markami. Oprócz DEFENDER i Palmer, które już w latach 80-tych i 90-tych wyznaczały nowe standardy w swoich dziedzinach, LD Systems, Cameo i Gravity w szczególności ukształtowały reputację Adam Hall Group jako innowacyjnego dewelopera technologii eventowych w ciągu ostatniej dekady. Pierwszy na świecie przenośny system liniowy - CURV 500 - i system kolumnowy MAUI P900 (opracowany we współpracy z Porsche Design Studio) to dwa przełomowe przykłady innowacyjnej siły firmy.

 

[img:2]

 

Wraz z otwarciem Experience Centre w 2018 roku w siedzibie firmy w Neu-Anspach w Niemczech, osiągnięto nowy kamień milowy w dziedzinie innowacji. Oprócz w pełni wyposażonego salonu wystawowego, kompleks budynków mieści między innymi bezechowe pomieszczenie do pomiarów akustycznych, różne stanowiska do testów ciągłych i klimatycznych, laboratorium pomiaru światła oraz wystarczającą przestrzeń do tworzenia modeli i prototypowania 3D - idealne warunki dla wewnętrznych zespołów badawczo-rozwojowych, aby przełożyć wymagania i życzenia klientów na rzeczywistość.

 

Opracowując MAILA, zadaliśmy sobie pytanie: jak możemy ułatwić życie technikom eventowym?

Martin Jung - Starszy inżynier akustyki

 

[img:3]

 

MAILA

System MAILA marki LD Systems stanowi wstępną kulminację tej historii innowacji. Modular All-Round Intelligent Line Array to nie tylko produkt: to skalowalny system nagłośnienia, który wyznacza nowe standardy w swojej różnorodności i elastyczności, i ucieleśnia DNA LD Systems jak żaden inny produkt.

 

[img:4]

 

Zawsze zaczynamy od typowych codziennych problemów użytkowników i staramy się znaleźć dla nich inteligentne rozwiązania. W tym czasie narodził się również nasz mechanizm EasySplay, który umożliwia wyjątkowo łatwą regulację kątów satelitów line array.

Jonas Mulfinger - Kierownik projektu, inżynier dźwięku / mechanik

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania pieczęci BSFZ. Innowacja jest motorem napędowym naszej branży. Dzięki finansowaniu ze strony rządu federalnego możemy realizować to podejście w jeszcze szerszym zakresie.

Alexander Pietschmann - Dyrektor generalny Adam Hall Group

 

[img:5]
 
Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gravity rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Defender rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Palmer rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości