Centrum Kontroli Misji EUMETSAT wyposażone w systemy AMX

Centrum Kontroli Misji EUMETSAT wyposażone w systemy AMX

11 września 2023, 09:00
Producent: AMX
Dystrybucja: ESS Audio

Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT) w ścisłej współpracy z firmą integracyjną SWiCA oraz AudioPro Heilbronn Elektroakustik, dystrybutorem Harman Professional, zmodernizowała Centrum Kontroli Misji LEO wyposażając je m.in. w systemy dystrybucji sygnału AVoIP. Obsługuje ono satelity monitorujące pogodę i zmiany klimatyczne w Europie.

 

 

Centrum sterowania jest podzielone na sześć owalnych wysp roboczych, które służą jako zdalne centra dowodzenia, dedykowane poszczególnym programom satelitarnym. Każda wyspa robocza wyposażona została w 20 ekranów komputerowych, cztery głośniki, sześć mikrofonów na gęsiej szyi i dwa panele dotykowe AMX Modero. SWiCA wykorzystała enkodery i dekodery AMX serii N1000 jako system dystrybucji obrazu, zapewniając operatorom możliwość przesyłania sygnału z każdego z pięciu komputerów. Centralne sterowanie systemem dystrybucji AVoIP realizuje kontroler wideo AMX N8002. Jest on nie tylko interfejsem administratora, ale także systemem zarządzania i monitoringu wszystkich enkoderów i dekoderów AMX SVSi.

 

[img:2]

 

Systemy AMX odpowiadają nie tylko za dystrybucję sygnału opartą na protokole IP. AMX Netlinx NX-3200 pracuje jako główny kontroler systemu centralnego sterowania, podczas gdy dwa NX-1200 są przypisane do każdej wyspy roboczej, co zapewnia równomierne obciążenie procesorów oraz redundancję całego systemu w przypadku usterki.

 

[img:3]

 

EUMETSAT to europejska agencja satelitarna zajmująca się monitorowaniem pogody, klimatu i środowiska z kosmosu. Dane generowane przez ich satelity są wykorzystywane do prognozowania pogody oraz monitorowania środowiska i zmian klimatycznych. SWiCA już wcześniej współpracowała z EUMETSAT przy modernizacji centrum sterowania GEO.

 

[img:1]
  
więcej: www.amx.com
Video i kamery Ekrany, tablice Multimedia w Polsce Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > AMX rozwiń listę sklepów

Sennheiser TeamConnect teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości